Autentické príbehy, nadčasové témy

Leto v znamení modelov Caroliny Herrera

0

Leto v znamení modelov Caroliny Herrera

Atraktívnym letným modelom z dizajnérskej dielne Caroliny Herrera dominujú romantika, elegancia a ženskosť. Americká módna návrhárka sa tentokrát pustila do vzrušujúcej hry so štruktúrovanými látkami, netradičnými povrchmi a rozmanitými farbami, s jasným úmyslom vykúzliť osobitý a štýlový produkt. Výsledkom jej snaženia je nepochybne zaujímavá kolekcia, ktorá má ideálne predpoklady k tomu, aby zaujala.

Carolina Herrera sa orientovala prevažne na dámy milujúce zasnenú, romantickú módu, plnú elegantných, ženských prvkov. Pri tvorbe charakteru jednotlivých kusov oblečenia vsadila na výrazný nádych femínnosti a čisté línie. Vytvorila tak úžasnú kolekciu odevov ako stvorenú do horúceho romantického leta, ročného obdobia, ktoré väčšina z nás miluje.


Elegancia v štýle Audrey Hepburn a Grace Kelly

Bolo by príjemné pôsobiť ako slávna monacká kňazná alebo nežná kráska hollywoodskeho neba. Obe dámy v istom smere ovplyvňovali a udávali tón, ale aj očarúvali svojimi pozoruhodnými osobnosťami. Vy sa im môžete vhodným výberom oblečenia priblížiť. Kolekcia Caroliny Herrera nazývaná jednoducho CH je charakteristická črtami, ktoré neboli cudzie Grace Kelly, či Audrey Hepburnovej. Obom dámam nechýbala grandióznosť a ženskosť, ako ani romantika, či neha.


Dôraz na čisté línie a kvetinové vzory

Kolekcia CH reprezentuje elegantnú dámsku módu kladúcu dôraz na čisté línie a charakter vyjadrujúci prirodzenú ženskosť. Carolina Herrera sa snažila navrhnúť odevy, ktoré by boli ideálne pre všakovaké príležitosti, zároveň by ale boli dostupné v rozmanitých cenových reláciách. Hlavná línia modelov je finančne náročnejšia a určená pre špeciálnejšie dni a udalosti, vedľajšia línia nachádza vynikajúce uplatnenie v bežnom, každodennom živote. Oblečenie z kolekcie CH sa vyznačuje hojným využitím kvetinových vzorov. Rovnaký motív sa stal inšpiráciou aj pre konkurenčných dizajnérov z módnych domov Dolce and Gabbana a Diane von Furstenberg. Carolina Herrera sa koncentrovala na zobrazenie kvetov v graficky spracovanej podobe alebo vo forme jednoduchého a zároveň klasicky nežného motívu. Vzniklo tak niekoľko naozaj kúzelných outfitov.

Šikovné experimenty

Odevy z kolekcie CH pôsobia originálne a mimoriadne zaujímavo aj kvôli využitiu obľúbených štruktúrovaných látok. Šaty majú nádych elegancie, charakteristické sú riasením pod prsiami alebo s výrazným dôrazom na pás. Carolina Herrera vsadila aj na tzv. puzdrové sukne zvýrazňujúce štíhlu líniu. Dotvárajú dojem maximálnej elegancie. Nohavice nie sú v kolekcii CH prvoradé, skúsená americká dizajnérka však na ne predsa len nezanevrela. Navrhla ich so zvýšeným pásom a v námorníckom štýle. Carolina Herrera neváha pri svojej tvorbe ani experimentovať. Využíva asymetrické strihy a metalické materiály, no napriek tomu sa snaží o zachovanie romantickej a zároveň luxusnej podstaty. Jej modely sú farebné a lesklé, so skutočne prepracovanými doplnkami. Každá moderne zmýšľajúca dáma v nich môže pôsobiť očarujúco a zároveň sexi.

Marcel Letko                                                Photos: ISIFA

www.carolinaherrera.com