Autentické príbehy, nadčasové témy

LG plánuje stať sa lídrom na trhu televízorov

0

Spoločnosť LG Electronics CZ (LG), ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v domácich spotrebičoch, spotrebnej elektronike a mobilných komunikáciách, predstavila na výstave CES v americkom Las Vegas plány pre trh s televízormi na rok 2011.

Spoločnosť LG plánuje v roku 2011 predať 40 miliónov televízorov, vrátane Smart TV, 3D TV a LED LCD TV. Práve Smart televízory budú pre spoločnosť LG obzvlášť dôležité. Tento typ televízorov dokazuje, že LG bude lídrom v segmente televízorov. Dôležitú úlohu budú hrať aj 3D televízory s technológiou 3D Cinema TM, čo je patentovaná technológia, ktorá zabezpečuje najlepšiu kvalitu 3D obrazu.

Celosvetový trh s televízormi sa teraz veľmi mení a Smart TV ukazujú, čo je správna cesta. Tieto televízory sprístupňujú on-line obsah z internetu na televízore stlačením jediného tlačidla. LG má v tomto segmente najlepšie produkty na trhu. Preto môžeme očakávať, že práve v segmente Smart TV a 3D TV sa LG stane svetovým lídrom.“ Uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Veľkú pozornosť venuje LG jednoduchosti ovládania. Mnoho funkcií musí byť tiež ľahko dostupných, aby z nich mohol mať zákazník úžitok. Ako diaľkové ovládanie, tak samotná ergonómia televízorov sú neustále zdokonaľované pre čo najjednoduchšiu obsluhu. Aj on-line obsah je veľmi ľahko dostupný, rovnako ako sťahovanie aplikácií do televízorov LG. Veľmi ľahké je prehrávanie multimediálneho obsahu z USB disku, vďaka certifikáciu DLNA a prepojenie Media Link je konektivita s domácou sieťou veľmi jednoduchá. Používatelia môžu využiť tiež N-Screen, s pomocou ktorého si nastaví vlastné užívateľské prostredie.

LG predpokladá, že CINEMA 3D TM televízory budú tvoriť dve tretiny predajov 3D televízorov značky LG. Vďaka technológii FPR (Film Patterned Retarder) ponúknu CINEMA 3D TM televízory najlepší možný 3D obraz. Ten je dokonale ostrý, nebliká a 3D obraz je viditeľný zo širokého uhlu. Navyše 3D okuliare nevyžadujú prevádzku na drahé batérie a fungujú vždy, čo je veľmi komfortné.

LG ďalej plánuje posilniť pozície v segmentoch LED televízorov, dotykových PDP, plazmových 3D televízorov a plazmových televízorov s uhlopriečkami nad 50 „.

Words & Photos: LG One

www.lg.cz
www.lge.sk
www.lge.com