Autentické príbehy, nadčasové témy

LG predáva na Slovensku prvý LG AM OLED TV

0

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v spotrebnej elektronike, domácich spotrebičoch a mobilných komunikáciách, začala na slovenský predávať LG AM OLED TV. Televízor bude exkluzívne dostupný v predajniach Euronics TPD, predajcom elektroniky na Slovensku.

Displeje typu OLED využívajú technológie organických diód. Tie samy o sebe vyžarujú svetlo, takže nepotrebujú podsvietenie ako konvenčné LCD obrazovky. Vďaka tejto technológii displejov je možné dosiahnuť fantastického kontrastného pomeru podľa Line-up 10 000 000: 1. Technológia OLED ponúka v súčasnosti najkvalitnejší obraz, pričom spoločnosť LG svoje OLED displeje ešte vylepšujú niektorými prvkami (TFT). Tie potom nesú označenie AM OLED.

Vymoženosť tohto modelu je, že má digitálny tuner. Video je možné spustiť aj priamo z USB, má ultra tenkú obrazovku, váhu 1,6 kg, číta DivX kodek a podporuje aj MKV. Takže naozaj je to plnohodnotný televízor, s nízkou spotrebou a úžasným obrazom,“ uviedol Ondrej Majtán zo spoločnosti Euronics TPD na tlačovej konferencii, ktorá prebiehala vo vlastných predajných priestoroch LG Electronics vo vnútri priestorov Euronics TPD.

Televízor LG 15EL9500 sa v sieti Euronics TPD predáva za cenu 1700 € (približne 42 500 Sk). Cena zodpovedá tomu, že ide o absolútnu technologickú novinku na svete. Parametre obrazu navyše prekonali všetky súčasné technológie. „LG má v oblasti OLED displejov veľký náskok. Už čoskoro uvedieme na trh AM OLED televízor s najpredávanejšou uhlopriečkou 32 „a za tri roky očakávame väčší predaj obrazoviek s technológiou OLED, ako predaj konvenčných LCD a plazmových obrazoviek,“ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Words & Photos: LG-One

www.lge.sk
www.lge.com
www.lg.cz