Autentické príbehy, nadčasové témy

LG V 30 je najvýkonnejším zariadením na zachytenie obrazu

0
LG V 30 je najvýkonnejším zariadením na zachytenie obrazu

LG Electronics (LG) odhalila netrpezlivo očakávaný model LG V30, najnovší prírastok ku špičkovým smartfónom radu V. Nový model je plný priemyselných inovácií: prvý objektív s clonou F1.6, prvá sklenená šošovka Crystal Clear, prvý displej OLED FullVision, režim Cine Video pre vytvorenie videa v profesionálnej kvalite, vynikajúci zvuk s pokročilým Hi-Fi Quad DAC, zvukové ladenie pomocou B & O PLAY a rozpoznávanie hlasu.

 

„Rad V vždy ukazoval nové, praktické mobilné technológie, ktoré napomáhajú vytvárať vysoko kvalitný obsah a V30 v tomto trende pokračuje,“ hovorí Andrea De Sousa z pobočky LG. „So šošovkou Crystal Clear, svetelnosťou F1.6 a režimom Cine Video dokáže V30 vytvárať profesionálny obsah bez zložitých funkcií profesionálnych zariadení.“

Natáčajte videá ako profesionáli vďaka šošovke Crystal Clear a režimu Cine Video

V30 poskytuje vynikajúce možnosti v oblasti videa, ktoré z neho robia prvotriedny model. Jeho hlavný fotoaparát na zadnej strane dostal ako prvý v celom odvetví svetelnosť F1.6 a sklenenú šošovku pre jasnejšie a živšie farby. Spolu so šošovkou Crystal Clear, ktorá prináša presnejšie farby a čistejšie zábery ako plastové šošovky, je V30 najvýkonnejším zariadením na zachytávanie obrazu v smartfónoch. Druhá šošovka v duálnom fotoaparáte smartfónu je vylepšená širokouhlá šošovka s rozlíšením 13 Mpx, ktorá má v porovnaní s modelom V20 nižšie skreslenie okrajov o dve tretiny.

Nový režim LG Cine Video umožňuje komukoľvek produkovať videá na profesionálnej úrovni vďaka výkonným funkciám Cine Effect a Point Zoom. Používatelia teraz môžu nahrávať videá vysokej kvality vylepšené kinematografickým zafarbením rôznych filmových žánrov a stačí im len smartfón.

Model V30 podporuje funkciu LG Cine Log, ktorá ponúka pri tvorbe videoklipov kreatívnejšiu flexibilitu. So schopnosťou zachovať široký dynamický rozsah a veľký farebný gamut poskytujú videosúbory omnoho vernejšie obrazové detaily. LG Cine Log umožňuje v rámci postprodukcie snímať video pomocou gamma krivky pre maximálnu flexibilitu pri vytváraní požadovaného vzhľadu.

Fotografovanie je v novom modeli V30 ešte pokročilejšie. Manuálny režim fotoaparátu ponúka úplne novú úroveň výbavy s funkciou Graphy. Vďaka nej môže každý amatérsky fotograf vytvárať kvalitné snímky voľbou záberu a stlačením spúšte. Funkcia je dostupná v manuálnom režime a užívatelia si môžu vyberať profesionálne snímky z webových stránok Graphy alebo mobilnej aplikácie a následne použiť rovnaké nastavenia, ako je vyváženie bielej, rýchlosť uzávierky, clonu a citlivosť ISO, na snímky zhotovované foťákom V30.

 

Tenká ľahká konštrukcia a displej OLED FullVision v kompaktnom prevedení

V30 vychádza zo silných stránok displeja OLED FullVission v tele, ktoré je prekvapivo kompaktné, tenké a ľahké. Aj s veľkým 6-palcovým displejom OLED FullVision s pomerom strán 18:9 je o 8 mm kratší a o 3 mm užší ako jeho predchodca, čo umožňuje prístroj pevnejšie a istejšie uchopiť. Vďaka hrúbke len 7,3 mm a hmotnosti 158 gramov je V30 najľahším zo smartfónov v kategórii displejov s uhlopriečkou 6 palcov a viac. Temperované sklo, ktoré kryje prednú aj zadnú časť prístroja, je zakrivené pozdĺž celého okraja a prináša elegantný, celistvý vzhľad a dojem.

Skvelý individuálny zvuk vďaka digitálno-analógovému prevodníku Hi-Fi Quad

Spoločnosť LG vybavila telefón V30 digitálno-analógovým prevodníkom Hi-Fi Quad a zvuk vyladili zvukoví inžinieri zo svetovo preslávenej spoločnosti v oblasti audio, B&O PLAY, čo zaručuje autentický a skvelý zvukový zážitok. Hi-Fi Quad riadi samostatne zvukové signály z ľavého a pravého kanála a vyrovnáva vyváženie tak jemne, že poslucháči majú pocit, že stoja uprostred koncertnej siene. Podarilo sa znížiť mieru skreslenia až na 0,0002 percenta. Ďalej prístroj obsahuje slúchadlá značky B&O PLAY, tiež vyladené pre optimálne počúvanie.

 

Vo výbave sú Google Assistant a hlasové povely

Google Assistant vnáša do V30 jedinečné funkcie, špecifické priamo pre tento telefón. Keď poviete „OK Google, take a romantic ‚Cine Video’“, zaktivuje sa v režime Cine Video predvoľba Romantic. Keď poviete „OK Google, take a wide angle selfie“, spustí sa kamerová aplikácia s nastavením širokouhlého režimu prednej kamery.

 

Text a fotografie: Nydrle

 

www.lge.sk