Autentické príbehy, nadčasové témy

Lode od CRN leto milujú

0

Lode od CRN leto milujú

Letná sezóna zážitkov na vode sa môže začať. Spoločnosť CRN dáva do pozornosti tzv. maxijachtu CRN 43 s označením „Rubeccan“. Možno ju považovať za priam ideálne plavidlo na krásne, zážitkovo orientované dovolenky na mori. Ocenia ju najmä tí, ktorým je iba nečinné vylihovanie na pláži cudzie.

Rubeccan

Rubeccan má skutočne úctyhodné rozmery – až 43 metrov na dĺžku. Jej kapacita je najviac 10 pasažierov a 9 členov posádky. Maximálna rýchlosť, ktorú môže dosiahnuť vznášajúc sa na vlnách mora, je 13 uzlov. V jej útrobách sa ukrýva výkonný motor c32-C. Ten je dielom
technikov z CRN; dizajn exteriéru navrhlo štúdio Zuccon International Project.

Okrem robustného vzhľadu a dostatku miesta pre posádku je Rubeccan známy kvalitným a robustným interiérovým vybavením. Vyznačuje sa eleganciou v typicky talianskom, nadčasovom štýle. Na palube nechýbajú také „perly“ ako sauna či fitness centrum.


Blue Eyes

Ďalším kúskom z dielne CRN, ktorý v letných mesiacoch stojí za zmienku, je jachta s označením CRN 126 „Blue Eyes“. Je to ešte robustnejšia, až 60-metrová megajachta. Na prvý pohľad zaujme nezvyčajným exteriérom. Je totiž vyhotovená z ocele a hliníka.

Plavidlo sa zrodilo ako výsledok spolupráce medzi CRN a firmou Zuccon International Project, interiér navrhla spoločnosť Fabrizio Smania. Vybavená je motormi Caterpillar 3512B. Tie sú schopné dodávať výkon zabezpečujúci rýchlosť 14 uzlov. Táto jachta je navrhnutá pre maximálne pohodlie majiteľa a celej posádky, nechýba exkluzívna terasa
s pohodlnými sedačkami a rozkošný výhľadom na more.

NIPOS                           Photos: CRN Press

www.crn-yacht.com