Autentické príbehy, nadčasové témy

Louboutin – kráľ červených podrážok

0

Ktorá dáma, živo sa zaujímajúca o svet módy, by nepoznala charakteristickú tvorbu Christiana Louboutina? Geniálny návrhár, známy aj ako „muž červených podrážok“, je už roky „spriatelený“ s mnohými celebritami a pravidelne šokuje váženú klientelu svojimi dokonalými výtvormi.

Louboutin priznáva, že dámy ho kvôli jeho kvalitným výrobkom veľmi rady navštevujú. Prezrádzajú, čo konkrétne sa im páči, čo by chceli a úlohou módneho umelca je v prvom rade pozorne počúvať. Keď už jestvuje prvotný návrh či myšlienka, vzápätí dochádza k jej realizácii. Konečným cieľom je, aby zákazníčkam hral úsmev na perách a aby sa cítili spokojné a šťastné. „Ženy sa vo veľkej miere prejavujú práve prostredníctvom topánok“, tvrdí Louboutin. „Keď ku mne prídu, všetko rady komentujú, porovnávajú, hovoria, čo by chceli a čo nie. Najskôr len načúvam a potom tvorím!“

Práve nežnejšie pohlavie je pre Christiana Louboutina najväčšou inšpiráciou. Návrhár však inklinuje aj k prírodným motívom, snáď preto, lebo sám je vášnivým záhradkárom. Objavili sa názory, že tento francúzsky módny umelec dokáže skombinovať veci na prvý pohľad neskombinovateľné a výsledný efekt je napriek prvotnej skepse zaujímavý. „Inšpiráciu hľadá úplne vo všetkom. Jeho topánky sú ako sochy, živé skvosty, dokonalé poklady,“ rozplývala sa nad tvorbou módneho mága jeho blízka priateľka Diane von Furstenberg. Christiana Louboutina, 46-ročného rodáka z Paríža však najväčšmi preslávili topánky s červenou podrážkou. Mnohé celebrity ich veľmi dobre poznajú, veď samy vlastnia niekoľko pozoruhodných kusov vo svojich početných módnych zbierkach. Oslnivé hviezdy sa s nimi rady promenádujú po magickom hollywoodskom červenom koberci, ale taktiež ich berú so sebou na koncerty či hudobné turné. Zoznam fanúšičiek Louboutinovej tvorby je nekonečný – medzi zákazníčky skvelého dizajnéra patrí nestarnúca Madonna, popové hviezdičky Christina Aguilera či Britney Spears, ale aj obdivovaná Angelina Jolie a temperamentná Španielka Penelope Cruz.

A prečo sa Louboutin rozhodol práve pre návrhy topánok s červenou podrážkou? „Chcel som prelomiť nudu a vytvoriť niečo neobyčajné. Už čoskoro som sa od svojich zákazníčok dozvedel, že červené podrážky priťahujú pozornosť a žnú veľký úspech u mužov,“ prezradil kreatívny návrhár, ktorý využil pri premene „nudnej“ podrážky na vzrušujúcejšiu červený lak. Neodškriepiteľný talent a jedinečné schopnosti Louboutin rozvíjal v popredných módnych domoch Chanel a Yves-Saint Laurent. Vlastný obchod otvoril v roku 1992 v rodnom Paríži na ulici Jeana Jacquesa Rousseaua. So svojou obchodnou značkou postupne expandoval okrem Francúzska do ďalších 45 krajín sveta. Dnes nájdeme jeho butiky na viacerých kontinentoch – v Európe, Ázii, Amerike či Austrálii.

Marcel Letko            Photos: Christian Louboutin Press, ISIFA

www.christianlouboutin.com