Autentické príbehy, nadčasové témy

Louis Vuitton v Ríme

0

Louis Vuitton v Ríme

Otvorením prvého Maison (domu) Louis Vuitton v Taliansku, ktoré sa uskutočnilo na konci januára, zaznamenal známy svetový výrobca módnych produktov a batožiny významný úspech vo svojej histórii, a tak znovu potvrdil svoju prítomnosť v Európe.

V roku 1988 sa značka Louis Vuitton po prvý raz objavila v Rímé, kedy založila svoj prvý obchod na slávnom námestí San Lorenzo.

O dvadsať rokov neskôr, otvoril tento top producent luxusného tovaru svoj „rímsky dom“. Exkluzívny módny dom navrhol a realizoval architekt Peter Marino, aby ponúkol všetkým milovníkom najlepšej kvality kompletný sortiment výrobkov. Doslova zázračne pôsobí srdce obchodu, ktoré dotvoril umelec Georg Dokoupil. Dominuje mu schodisko zasadené do zaujímavej elipsy. Toto riešenie takýmto spôsobom vzdáva hold barokovej architektúre a vďaka svojím neobvyklým tvarom ponúka otvorený pohľad z viacerých úrovní.

Pri tomto historickom mieste, ktoré slúžilo viac ako jedno storočie fanúšikom filmu, sme stáli pred dvojitou výzvou, ako skĺbiť kultúrne a architektonické dedičstvo. Bez toho, aby sme ukrátili toto miesto o jeho prestížnu minulosť, sa púšťame do projektu, ktorý v sebe spája výnimočnosť a zručnosť„, vysvetľuje Yves Carcelle, prezident Louis Vuitton.

Táto výnimočná práca reštaurátorov a architektov priniesla skvelý výsledok, v podobe jedinečných kreácií spoločnosti Louis Vuitton. V dome LV si budú môcť zákazníci kúpiť batožinu, exkluzívny kožený tovar, pánske a dámske oblečenie, topánky, hodinky, šperky a doplnky, ktoré budú koexistovať s originálnou premietaciou sálou, kde sa budú premietať krátke a dokumentárne filmy, ale aj a originálne novinky.

V kine sa objaví aj film, ktorý produkoval Luchino Visconti di Modrone, réžiu si vzal na starosť Guido Torlonia a scenár napísala Laura Delli Colli pri príležitosti zahájenia tohto jedinečného projektu, ktoré poukazuje na vášeň tvorcov a zmysel spoločnosti Louis Vuitton pre historické dedičstvo a umenie.

Words: CALVERA                                                        Photos: DNA

www.louisvuitton.com