Autentické príbehy, nadčasové témy

Luxus na koľajniciach

0

Luxus na koľajniciach

Krásy tajomnej Indie už nemusíte obdivovať len prostredníctvom kníh a časopisov, ale aj priamo na vlastné oči ako pasažieri luxusného vlaku Maharaja‘s Express. Štýlový dopravný prostriedok vám poskytne nielen nadštandardné ubytovanie a špičkové stravovacie služby, ale predovšetkým jasný a zreteľný obraz fascinujúcej krajiny, ktorú budete môcť pozorovať z bezprostrednej blízkosti. Cesta sa pre vás stane nepochybne
krásnym, nezabudnuteľným zážitkom.


Dve cesty plné prekvapení

Svoje stanovisko opustil luxusný Maharaja’s Express prvýkrát v marci 2010. Program bol skutočne nabitý a z tvárí pasažierov sa dalo vyčítať veľké vzrušenie. Stali sa predsa účastníkmi niekoľkodňovej debutovej cesty, ktorá mala viesť tými najkrajšími kútmi Indie. Cestujúci dostali jedinečnú príležitosť obdivovať krásy miestnej prírody a zároveň spoznávať bohaté architektonické a kultúrne dedičstvo krajiny. Častým spoločníkom im pritom boli bublinky šampanského, ktoré si pasažieri vo vlaku užívali s rozkošou a plnými dúškami.

V súčasnosti je s Maharadja‘s Express možné absolvovať dve vzrušujúce cesty. Prvá z nich rozdelená na niekoľko zastávok, vedie z metropoly krajiny Dillí do veľkomesta Bombaj. Cestujúci môžu na vlastné oči vidieť rozprávkový Tádž Mahál, krásnu bielu stavbu, o ktorej predtým čítali len z kníh. Príjemným zážitkom je aj pozorovanie vzácneho tigra v Národnom parku Ranthambore a taktiež účasť na tradičnej indickej barbecue konajúcej sa medzi  piesočnými dunami. K snáď najväčším pozitívnym „šokom“ cesty patrí možnosť stať sa na okamih jedným z členov kráľovského polo tímu, ktorý pri hre nevyužíva kone, ale slony. Honosná večera nasledujúca po zápase je už len pomyselnou čerešničkou na torte.
Všetky prehliadky a aktivity sa samozrejme uskutočňujú počas zastávok vlaku vo vopred určených lokalitách.

Druhá cesta sa začína i končí na železničnej stanici v meste Dillí. Je zameraná predovšetkým na spoznávanie pevností a palácov Indie, ktoré ľudia zo „západného sveta“ majú možnosť vidieť a navštíviť len veľmi zriedkavo. Súčasťou 7-dňového Classical India Tour je taktiež prehliadka pútnického centra Varanásí a objavovanie krás v okolí posvätnej rieky Gangy.

Keď sú cestujúci ubytovaní kráľovsky

Všetky zariadenia vo vlaku sú moderné, nesúce znak výnimočnej kvality. Jednotlivé kabíny disponujú telefónom a internetovým pripojením, pre potešenie a zábavu hostí sú určené LCD televízory a prehrávače diskov DVD. Príjemným bonusom jednotlivých miestností je individuálne kontrolovateľný regulátor izbovej teploty. V luxusných prepychových kúpeľniach si pasažieri môžu dopriať omladzujúcu pleťovú kúru, prípadne osvieženie pod sprchou alebo počas kúpeľa vo vani. V balíčku služieb je zahrnutý aj osobný služobník, pripravený vyplniť nejedno hosťovo prianie.

Kabíny vo vlaku sa delia do štyroch kategórií podľa veľkostí. Deluxe Cabin má rozlohu 110 m2 a okrem jednej dvojpostele disponuje menším písacím stolom, stoličkou a kúpeľňou štandardných rozmerov. V ubytovacej miestnosti pomenovanej Junior Suite (145 m2) sa v porovnaní s Deluxe nachádza jedno okno navyše, pričom väčšie sú aj priestory na sedenie. Z hľadiska ponúkanej kvality a dostupného vybavenia je ešte o stupienok vyššie kabína Suite. V niekoľkých vzájomne prepojených miestnostiach na cestujúceho čaká pohodlná dvojposteľ, dostatočne veľké priestory na sedenie, dva otvárateľné obloky a samozrejme kúpeľňa vybavená umývadlom, sprchou, vaňou a WC. Všetok spomenutý komfort sa rozprestiera na ploche 220 m2. Súčasťou vlaku Maharaja‘s Express je taktiež mimoriadne luxusná prezidentská suita, ktorá z hľadiska rozlohy zaberá jeden celý vozeň. S niečím podobným sa u konkurencie nestretnete.

Výborné pochúťky aj pre vegetariánov

Dva jedálenské vozne (Rang Mahal a Mayur Mahal) sú elegantne dekorované, pripravené prichýliť hladných hostí tešiacich sa na dobroty európskej i ázijskej kuchyne. Pokrmy vynikajú pestrosťou a vkusnou dekoráciou, čo je však dôležité, aj lahodnou chuťou. Úctivý personál vlaku servíruje cestujúcim niekoľkochodové menu čerpajúce z tradícií korenistej indickej kuchyne i z kontinentálnych zvyklostí. Ak je niektorý z prítomných hostí orientovaný na bezmäsitú stravu môže pokojne načrieť do nemalej ponuky vegetariánskych pokrmov.
Jednotlivé jedlá sú podávané na kvalitnom stolovacom servise s elegantným symbolom v podobe písmena „M“ V oboch vagónoch je možné vychutnať si aj osviežujúce drinky (džúsy, koktejly, ale aj domáce vína, pivo, cappuccino a likéry), no predovšetkým veľmi pohodlné sedenie. Kým Rang Mahal má nádherný ručne maľovaný strop, strop v druhom jedálenskom vozni dekorujú malé zrkadlové dlaždičky. Prostredie pôsobí na cestujúcich skutočne čarovne.

Maharaja‘s Express pozostáva z celkovo 23 vozňov a je uspôsobený pre prijatie 84 pasažierov. Personál luxusného vlaku tvorí 56 zamestnancov.

Dôležité informácie:

1/ Maharajas‘ Express Royal India Tour Delhi-Mumbai
8 dňová cesta – Dillí / Bombaj
Zastávky – Dillí, Ágra, Ranthambore / Džajpúr, Bikaner, Jodhpur, Udajpur, Vadodara, Bombaj
Termín cesty rok 2011 (z Bombaja do Dillí) – 2. a 29. október, 26 november, 24. december
Termín cesty rok 2011 (z Dillí do Bombaja) – 8 október, 5 november, 3. a 31. december

Ceny ubytovania pre rok 2011:
Deluxe Cabin – Double – 7 160 dolárov, Single – 12 560 dolárov
Junior Suite – Double – 8 800 dolárov, Single – 16 640 dolárov
Suite – Double – 12 000, Single – 24 000 dolárov
Presidental Suite – Double – 20 000, Single 40 000 dolárov

+ prídavná daň za služby – 2.575% z celkovej sumy
25% z celkovej sumy je nutné zaplatiť vopred, bez možnosti vrátenia peňazí
Jedlá, ubytovanie, vyhliadka a preprava v rámci cesty sú v celkovej cene započítané, rovnako ako jedlá a nápoje podávané na obed a večeru

2/ Maharajas‘ Express Classical India Tour
7 dňová cesta – Dillí / Dillí

Zastávky – Dillí / Ágra, Gwalior, Orchha, Nár. park Bandhavgarh, Varanásí, Lakhnaú, Dillí

Termín cesty rok 2011 – 16.-22. október, 13.-19. november, 11.-17. december


Ceny ubytovania pre rok 2011:

Deluxe Cabin – Double – 6 265 dolárov, Single – 10 990 dolárov
Junior Suite – Double – 7 700 dolárov, Single – 14 560 dolárov
Suite – Double – 10 500, Single – 21 000 dolárov
Presidental Suite – Double – 17 500, Single 35 000 dolárov

+ prídavná daň za služby – 2.575% z celkovej sumy
25% z celkovej sumy je nutné zaplatiť vopred, bez možnosti vrátenia peňazí
Jedlá, ubytovanie, vyhliadka a preprava v rámci cesty sú v celkovej cene započítané, rovnako aj domáce pivo / víno
Novým predpisom je predloženie certifikátu o narodení, následne budete môcť obrdžať indické víza

Marcel Letko                                                        Photos: Maharajas‘ Express Press

www.rirtl.com