Autentické príbehy, nadčasové témy

Luxus vytvorený slávnymi pre slávnych/ 2

0

Keď luxus stelesňuje hojnosť a pôžitok, tak potom na mieru „ušitý“ unikátny kúsok, ktorý je vyrobený a určený pre konkrétnu osobnosť, je nutné nazvať jedinečným luxusom.

Týmito slovami sa snaží prezentovať slávny producent šampanského Perrier-Jouet svoje nové aktivity, ktoré sú ojedinelé svojho druhu. V auguste minulého roka sme priblížili tento nezvyčajný projekt po prvýkrát spolu s Izumi Mori. Tento raz nám dovoľte predstaviť ďalšiu osobnosť a jej zlatistý mok s bublinkami.

Súčasná „konzumná“ spoločnosť ešte dokáže ponúknuť príležitosť, kde stále platia tradície, odborné znalosti a know how. Individuálne požiadavky klienta v tomto procese zohrávajú najdôležitejšiu úlohu. Na mieru vytvorené produkty patria k stále vysoko oceňovaným, hlavne pre ich jedinečnú hodnotu a preto, že častokrát charakterizujú osobnosť majiteľa, jeho túžby a potreby.

Poslednou výzvou známeho domu Perrier-Jouet je privilegovaná kolekcia, ktorej poslaním je ponúknuť rôznym osobnostiam vlastné šampanské – vytvorené „nimi pre nich“ – „composed by them for them“, ktoré bude vznikať za asistencie legendárneho Hervé Deschampsa – majstra vinára, dizajnéra, couturiéra, jednoducho skvelého odborníka na všetko krásne. S mimoriadnou pozornosťou bude Hervé Deschamps študovať charakter a vlastnosti každej osobnosti, až pokiaľ nespozná všetky zákutia mysle nového majiteľa. Následne individuálne navrhne to správne šampanské, ktoré bude správnou „vizitkou“ osobnosti. V procese výroby využije najkvalitnejší a najprestížnejší „materiál“, aký je v tomto biznise k dispozícii – Belle Époque de Blancs Millésime 2000. Výsledkom bude úžasné, unikátne šampanské, aké v kolekcii zatiaľ nikto nemá.

Pre tieto účely Perrier-Jouet vybudoval špeciálnu pivnicu, venovanú pre By & For, kde budú vzácne „bublinky“ ležať a čakať na svojho majiteľa 6 – 12 mesiacov.


Perrier-Jouet by & for Sophie Marceau

Francúzsku herečku Sophie Marceau nie je asi potrebné bližšie predstavovať, pretože patrí už roky k stáliciam hereckej scény v krajine galského kohúta. Spomenúť je určite potrebné jej účinkovanie m medzinárodných trhákoch, akými boli bondovka The World is Not Enough, kde sa zapísala do povedomia fanúšikov slávnej série o neprekonateľnom špiónovi v úlohe Elektry King (1999), alebo ako princezná Isabelle v Gibsonovom historickom filme Braveheart (1995).
Narodila sa ako Sophie Daniele Sylvie Maupu 17. novembra 1966 v Paríži. Počas svojho hereckého dozrievania získala sošku Césara, ktorá je francúzskym ekvivalentom presláveného Oscara, ako najsľubnejšie sa rozvíjajúca herečka. Debutovala v roku 1980 vo filme La  boum režiséra Claudea Pinoteaua vo veku 14 rokov. Pokračovanie La boum 2  je vynieslo spomínaného Césara. Na filmovom plátne sa stretla so známymi francúzskymi hercami Jeanom Paulom Belmondom, či Catherine Deneuve. Niekoľko filmov režíroval jej životný partner, poľský režisér Andrzej Zulawski, s ktorým má syna Vincenta.
Ako jednej z mála francúzskych herečiek sa podarilo presadiť v medzinárodnom formáte.

NIPOS            Photos: Perrier-Jouet Press

www.perrier-jouet.com