Autentické príbehy, nadčasové témy

Luxusné mesto na lodi – opäť na scéne

0

Milovníkov netradičných foriem relaxu a dovoleniek čaká koncom tohto roka veľké prekvapenie. Spoločnosť Royal Caribbean plánuje uviesť do prevádzky luxusnú výletno-pobytovú loď Oasis. Aj keď slovo „loď“ v tomto prípade nie je celkom na mieste. Oasis bude skôr plávajúcim mestom. Keďže jej stavba úspešne napreduje, radi sa opäť k tomuto luxusnému obrovi oceánov vraciame. Prijmite opätovný návrat na palubu Oasis of the Seas.

Áno, Oasis možno bez akýchkoľvek problémov nazvať mestom na vode. Monumentálne 16-poschodové plavidlo predstavuje novú dimenziu výletných lodí. Jej kapacita bude 5 400 hostí, ktorým ponúkne okrem ubytovania najvyššieho štandardu možnosti nákupov, relaxu, športu a kultúry. „Pre nás nie je Oasis of the Seas iba loďou, ale skôr súborom úžasných zážitkov, ktoré búrajú všetky hranice,“ uvádza press release spoločnosti  Royal Caribbean, ktorá plavidlo momentálne buduje.

Ubytovanie

Oasis v prípade ubytovania vyšiel v ústrety skutočne každému. Je jedno, s kým sa na pobyt vyberiete a aké vysoké sú vaše nároky. Oasis ponúka 37 druhov izieb a apartmánov. Najnáročnejší hostia by si mali zvoliť apartmány „v podkroví“ lode – Loft suites. K dispozícii je mnoho ďalších kategórií, ktoré sú šité na mieru pre mladých ľudí, či rodiny s deťmi.


Nuda nehrozí

Nuda a Oasis skutočne nemajú nič spoločné. Čas na lodi môžete využiť na desiatky spôsobov. Začnime napríklad športovými aktivitami. Zóna Pool and Sports ponúka skutočne široké možnosti športového vyžitia. Svoje miesto tu bude mať viacero bazénov, lezecké steny, minigolf, stolný tenis,  či dokonca basketbalové a volejbalové ihrisko. Skutočne lákavo znie zariadenie FlowRider ®, ktoré je simulátorom surfovania. Súčasťou športovej zóny je mnoho barov, bistier a reštaurácií, nechýba ani solárium.

„Pokojnejšie“ formy relaxu sa hosťom na lodi Oasis budú núkať v zóne Spa and Fitness. K dispozícii majú byť parné a suché sauny, masážne salóny, kaderníctva, nechtové štúdiá, salóny krásy a mnoho iného. Fitness centrum ponúkne celé spektrum prístrojov na cvičenie, joggingovú dráhu a lekcie pilatesu, jogy a iných cvičení.

Priaznivci iných druhov aktivít, ako športových, si prídu na svoje v zábavnej zóne Entertainment place. Svoje miesto si tu nájde kasíno spojené s múzeom hazardných hier, divadelné štúdio, nočné kluby, jazzovú a komediálnu scénu.


Park na vode

Zelené plochy a stromy na lodi? Áno, na palube Oasisu sa nachádza aj unikátna zóna Central Park. V podstate ide o námestie – akési lodné korzo, na ktorom sa uskutočňuje celý spoločenský život. V pokojnej a príjemnej atmosfére, v obklopení zelene si tu hostia môžu vychutnať nákupy, dobré jedlo v reštauráciách a večerné kultúrne predstavenia. Nákupno-zábavná zóna Boardwalk je zas posiata značkovými obchodmi, v ktorých si na svoje prídu nadšenci nákupov všetkých generácií. Najluxusnejšou ulicou je Royal Promenade. Na nej budú umiestnené obchody s prémiovým oblečením a iným tovarom. Samozrejme, nechýba celá plejáda reštaurácií, barov a štýlových kaviarní.  Youth Zone je určená pre deti a mládež, čas môžu užitočne stráviť interaktívnymi hrami a nespočetným množstvom organizovaných aktivít – samozrejme, pod dozorom dospelých vedúcich.

František Kvarda                 Photos:  Royal Caribbean PRESS

www.oasisoftheseas.com