Autentické príbehy, nadčasové témy

Luxusné terénne auto šetrné k životnému prostrediu

0

Luxusné terénne auto šetrné k životnému prostrediu

Všestranný priateľ. To je nový Volkswagen Touareg. Bezpečne dovezie vás i vašich blízkych kdekoľvek sa vyberiete. Zoznámte sa už s druhou generáciou  tohto obľúbeného luxusného SUV s excelentnými off-roadovými vlastnosťami.

Nový Touareg naväzuje na silné stránky svojho predchodcu a pridáva k nim ďalšie  argumenty v podobe výrazného zníženia spotreby paliva a emisií (v priemere o takmer 20 %), ešte lepších jazdných vlastností, priestrannejšieho interiéru a inovatívnych prvkov výbavy vrátane celej škály nových asistenčných a bezpečnostných systémov.

Revolučnou zmenou je hybridný variant, vďaka ktorému je nový Touareg prvým a jediným hybridným SUV vyrábaným v Európe. Toto špičkové prevedenie udáva so spotrebou paliva púhych 8,2 litra na 100 kilometrov nové merítka v oblasti hospodárnosti pre terénne SUV poháňané zážihovým motorom. Touareg Hybrid sa dokáže pohybovať v čisto elektrickom režime bez emisií rýchlosťou až 50 km/h. Taktiež Touareg V6 TDI stanovuje s kombinovanou spotrebou 7,4 l/100 km nový rekord v segmente veľkých SUV poháňaných vznetovým motorom. Oba modely Touareg Hybrid a V6 TDI sú najúspornejšími SUV so zážihovým a vznetovým motorom, ktoré kedy boli v tejto triede v Európe vyrábané. Celkom si môžete vybrať z piatich motorov.

Nový Volkswagen Touareg je na rozdiel od mnohých svojich konkurentov pripravený pre jazdu náročným terénom. Trvalý pohon všetkých kolies 4Motion s medzinápravovým diferenciálom Torsen je doplnený „terénnym jazdným režimom“, ktorý upravuje činnosť systémov ABS, EDS a ASR, aktivuje asistenčnú funkciu pre zvládnutie strmých svahov Hill Descent Assist a pozmení program radenia samočinnej prevodovky. Komu to nestačí, ten si môže u modelov V6 TDI zvoliť na prianie dodávaný systém pohonu všetkých kolies 4XMotion, ktorý ma na miesto medzinápravového diferenciálu Torsen ešte robustnejšiu rozvodovku s redukčným prevodom a 100% uzávierky medzinápravového a zadného diferenciálu.

Okrem bohatej sériovej výbavy je tiež obsiahla ponuka individuálnej výbavy na prianie vrátane inovatívnych bezpečnostných systémov „Area View“ (monitorovanie okolia vozidla štyrmi kamerami), „Lane Assist“ (sledovanie jazdy v jazdnom pruhu), „Side Assist“ (sledovanie automobilov skrytých v slepom uhle vodiča), adaptívnych bi-xenónových svetlometov s funkciou Dynamic Light Assist, adaptívneho tempomatu ACC s funkciou Front Assist (brzdí do úplného zastavenia) a adaptívneho stabilizačného systému. Toto je luxusné SUV, ktoré sa dokonale prispôsobí vášmu životnému štýlu.

NIPOS/ 2media.cz                                           Photos: 2media.cz

www.2media.cz