Autentické príbehy, nadčasové témy

Luxusný rezort v raji

0

Luxusný rezort v raji

Hotel na najvyššom mieste Bermúd. Golfové ihrisko, ktoré vďaka architektonickej vynaliezavosti Theodore Robinsona ponúka z každého „greenu“ iný pohľad na Atlantický oceán, pričom devätnásta jamka sa nachádza takmer nad oceánom. To je len zrnko z toho, čo ponúka Southampton Bermuda Golf Club & Spa.

Španielsko-britské začiatky

Keď v roku 1503 španielsky kapitán Juan de Bermudez spozoroval dovtedy neobývaný ostrov, ktorý dnes nesie jeho meno, ani len netušil, aké pevné miesto si získa medzi turistami hľadajúcimi luxus a súkromie zároveň. V roku 1844 tu postavili najstarší železný maják na svete (Gibbs Hill Lighthouse), ktorého svetlo akoby priťahovalo turistov už od samého začiatku. V roku 1883 princezná Louise, dcéra kráľovnej Viktórie, už po prvej návšteve ostrova vyvolala zvýšený záujem aj zo strany bohatej kráľovskej rodiny o vybudovanie luxusnej dovolenkovej destinácie. Ani nie o dva roky tu otvorili prvý miestny hotel Hamilton Princess. Po zapísaní mesta St. George do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO v roku 2000, získalo toto miesto ešte viac na atraktívnosti. Dodnes tvorí jeho pevnú súčasť aj Southampton Bermuda Golf Resort& Spa.

Rozloha ostrova (sotva 21 km2) vôbec neuberá na atraktívnosti a tak si tu svoje miesto našlo niekoľko golfových ihrísk, medzi ktoré patrí aj to v Southamptone. V roku 2002 získal rezort ocenenie za jedno z najlepších destinácií pre golf od najprestížnejšieho golfového časopisu GOLF DIGEST. Samotné trojparové ihrisko navrhol legendárny Theodore Robinson a určite sa radí nielen k najkrajším,ale aj k najkratším osemnástkam na svete (2684 yardov). Na ploche 2737 štvorcových metrov možno prakticky zo všetkých uhlov pozorovať Atlantický oceán, takže nie je vôbec jednoduché dokonale sa sústrediť na hru. Typickou črtou ihriska sú časté, ba niekedy až extrémne zmeny v prevýšení, ktoré kladú vysoké nároky na fyzickú prípravu a tak je prakticky nevyhnutné používanie elektrického golfového vozidla. Určite neprekvapí pomerne často vejúci vietor od pobrežia, ktorý môže výrazne ovplyvniť aj váš výsledok. Samozrejmosťou je množstvo vodných prekážok a bunkrov. Práve toto ihrisko je výbornou voľbou pokiaľ máte radi hru najmä s krátkymi železami a je výbornou prípravou na ťažšie a nepomerne dlhšie ihriská na ostrove Bermuda (Port Royal, Riddell´s Bay alebo Belmont Hills). Miestnou špecialitou je občerstvenie na troch odpaliskách. Samozrejme, nechýba klubový Pro Shop, cvičný „green“ a je možné si objednať aj súkromné lekcie golfu.

Oceán a luxus

Hotelové centrum Southampton je situované na najvyššom bode Bermúd a je jedným z najluxusnejších hotelových rezortov ostrova. Z tejto výsadnej pozície si môžete užívať hru na ihrisku, ktorého kaskádovitý charakter vás postupne privedie až k brehom Atlantiku. Len nedávno  zrekonštruovaný objekt poukazuje na to, že sa tu preinvestovalo viac ako 64 miliónov dolárov.

Hotel Fairmont Southampton na Bermudách je oficiálnym partnerom PGA Grand Slam.

Každá z 593 pôvabne zariadených a navyše dokonale vybavených izieb či apartmánov stelesňuje v sebe prítomnosť miestnej belaso-modrej oblohy i farby oceána. Izby i apartmány sú priestranné, plné svetla a doslova nabité „vôňou“ čerstvého vzduchu. Sú to vôbec najväčšie izby, aké môžete v miestnych hoteloch nájsť (42 m2). Navyše je každá vybavená privátnym krytým balkónom alebo terasou. Všetky apartmány Deluxe a Southampton Premier majú výhľad na oceán, prístav alebo golfové ihrisko. Nádherné Fairmont Gold izby ponúkajú bezhraničný luxus a služby na najvyššom poschodí hotela so súkromnou recepciou, neprekonateľným výhľadom i privátnym krbom. Apartmány Duplex sú okrem nadmernej veľkosti jedinečné aj vďaka miestnym dekoráciám, ktoré zdobia steny každého z nich.

Hamburger a koktejly

Hotel ponúka rozmanitý jedálny lístok. Deň môžete začať raňajkami a pritom sledovať nádhernú panorámu z Windows on the Sound. Každú nedeľu ponúka táto reštaurácia raňajky pripravené z miestnych špecialít. Na obed stojí za ochutnávku niečo priamo na pláži v Cabana Bar & Grill. Určite si nenechajte ujsť miestne hamburgery a na osvieženie koktejly, ako „Dark and Stormy“, „Yellow Bird“ či Pina Colada. Na večeru si môžete pochutnať na súčasnej talianskej kuchyni v reštaurácii Bacci, ktorá každý večer ponúka regionálne menu z jednotlivých regiónov Talianska. Ak sa vám bude žiadať morská kuchyňa v ázijskom ponímaní, tak nič kvalitnejšie ako Ocean Club tu určite nenájdete. Pre priaznivcov ešte luxusnejšej večere stojí za to navštíviť Newport Room, miesto kulinárskeho zážitku z dielne francúzskej kuchyne. Mahagónový interiér dopĺňa strieborná jedálenská súprava a krištáľ. Pre menej prieberčivých je k dispozícii Old English Pub a vínna pivnica. No a pre tých, ktorí zatúžia po romantike vo dvojici, odporúčame miestnu špecialitu, večeru pri sviečkach priamo na pláži.

Willow Stream Spa

V kamennej jaskyni nájdete procedúry aromaterapie i miestnosti určené pre masáže vo dvojici. K tomu je dôležité doplniť fitness centrum s panoramatickým výhľadom na South Shore, parný kúpeľ, saunu, jacuzzi i inhalačné miestnosti. Relaxovať môžete v bazéne, na slnku alebo v Bermudských záhradách. Súčasťou rezortu je aj súkromná pláž a 6 tenisových kurtov.

Veríme, že sme vás dostatočne presvedčili, aby sa návšteva takého exotického rezortu stala aj pre mnohých z vás „must have“.

Boris Mojto                                                Photos: Fairmont Resorts Press

www.fairmont.com