Autentické príbehy, nadčasové témy

Mág zo sveta topánok

0

Mág zo sveta topánok

Talentovaných návrhárov sa v módnej branži pohybuje niekoľko. Len pár z nich sa však môže pasovať za skutočných velikánov, „čarodejníkov“ schopných vykúzliť elegantný a moderný produkt, ktorý by dokázal prilákať dostatočné množstvo kúpychtivých záujemcov. Taliansku „obuvnícku mágiu“ v súčasnosti veľmi solídne reprezentuje kreatívny Giuseppe Zanotti. Hviezdny návrhár zásobuje svojími trendovými kúskami celú Európu i vzdialený Hollywood.

Zanottiho topánky plnia nielen účel vkusného doplnku, ale do istej miery aj poodhaľujú vlastnosti osobnosti, ktorá ich nosí. Zväčša sa jedná o sebavedomé, vnútorne silné dámy, sršiace sexepílom a pozitívnym vyžarovaním. Mať vo vlastnom šatníku aspoň pár kúskov z kreatívnej Zanottiho tvorby je niečo, čo sa dá považovať za veľkú poctu.

Šarmantný, v súčasnosti už 50-ročný pán presne vie, čo sa zástupkyniam nežnejšieho pohlavia páči. Jeho geniálne výtvory mali hviezdy obuté už niekoľkokrát, napríklad na odovzdávaní sošiek Oscarov, Zlatých glóbusov, či cien Emmy. Zanottiho výnimočná práca je blízka ako vekovo staršej, tak aj mladšej, súčasnej generácii. Pravdivosť týchto slov potvrdzuje fakt, že luxusné topánky z dielne talianskeho návrhara obľubuje nielen nestarnúca Madonna, či pôvabná Gwyneth Paltrow, ale aj čoraz populárnejšia barbadoská speváčka Rihanna.

Za jediný párik topánok od Zanottiho zaplatí záujemca v priemere okolo 2 000 eúr. Vysokú cenu produktu považuje taliansky dizajnér za rozumnú investíciu do kvality. Pokúša sa totiž vyberať len z tých najlepších dostupných materiálov – prírodných, hypoalergénnych a zároveň dokonale priedušných. Návrhár ďalej vysvetľuje, že nedokáže ponúknuť spotrebiteľom nižšie ceny, pretože ak by tak urobil mohla by utrpieť úroveň a kvalita výrobku. Zhoršila by sa jeho pohodlnosť i nositeľnosť a to si dizajnér zvučného mena nemôže dovoliť. Cieľom je, aby sa dámy, ktoré majú obuté topánky nepretržite 5-6, prípadne viac hodín mohli zabávať bez akýchkoľvek obmedzení.Giuseppe Zanotti je presvedčený, že dámy by mali častejšie využívať topánky s vysokými podpätkami, ktoré priťahujú mužskú pozornosť, nabádajú k nezáväznému flirtovaniu, prípadne následnému zoznamovaniu sa  Sú akousi provokatívnou ženskou zbraňou, dostatočne silnou pre vzbudenie záujmu. Skutočnou milovníčkou topánok a vysokých podpätkov je aj Giuseppeho manželka Cinzia, ktorá sama vlastní niekoľko druhov luxusnej obuvi. Neskonalú vášeň svojho partnera tak veľmi dobre chápe.

Zanotti vystupuje na verejnosti ako popredný predstaviteľ módneho domu Vicini, ktorý v minulosti spolupracoval už s viacerými návrhárskymi esami. Christian Dior, Vera Wang, či Roberto Cavalli si na svoje štýlové prezentácie zvolili práve luxusné výrobky pochádzajúce z módneho domu Vicini. Sortiment produktov je aj v súčasnosti veľmi pestrý, v priebehu pol roka opúšťa dizajnérske dielne vyše 1 200 nových, kvalitných modelov obuvi. Ani v Zanottiho kolekciách pre rok 2011 nechýbajú vysoké štvorpalcové podpätky. Topánky sú klasické a krásne s otvorenou i uzavretou špičkou. Veľmi príjemne pôsobí napríklad tzv. členkový model hnedej a pieskovej farby s čipkovaným vzorom, ktorý je možné zakúpiť v hodnote približne 800 eur. Nad jedenásť centimetrovým metalickým podpätkom sa nachádza šnurovací detail, topánka vyniká elegantnou otvorenou špičkou. Modelkou pre tohtoročnú letnú kampaň sa stala Anna Rubik.

Obdivovaný návrhár, ktorý predtým než sa definitívne zaľúbil do topánok miloval hudbu, získal na základe elitného magazínu Footwear New titul „Dizajnér roku 2009.“ Z podobnej pocty sa radoval aj veľký konkurent Manolo Blahnik.

Marcel Letko                                                               Photos: ISIFA

www.giuseppezanottidesign.com