Autentické príbehy, nadčasové témy

Magické mesto – Taschen’s Paris

0

Stačí sa pozrieť na preplnené police v kníhkupectvách, ktoré ponúkajú množstvo titulov, sprievodcov  po Paríži a bude vám jasné, že v tomto meste nemáte šancu poblúdiť. Je však otázne, či nájdete skryté zákutia mesta svetiel, ktoré ponúkajú zaujímavé zážitky.

Perfektný sprievodca po Paríži vašich snov vám ukáže nový pohľad a nové možnosti, ako spoznať toto vyhľadávané mesto. Kniha Taschen’s Paris kombinuje všetky odporúčania samotnej Angeliky Taschen, ktoré vám pomôžu jednoducho sa orientovať v ponuke parížskych hotelov, obchodov, reštaurácií, kaviarní a barov. S pomocou tejto zaujímavej knihy vám nehrozí, že by ste v Paríži prežili nudný moment. Spoznáte atraktívne miesta – od extra zmyselného butiku Colette, cez tajný úkryt Toma Forda, či obľúbenú Hemingwayovu reštauráciu. Dostanete sa do vnútra parížskeho mikrosveta, ktorý je bežnému návštevníkovi častokrát neznámy.

Prehľadný štýl knihy umožňuje čitateľovi jednoduchú orientáciu v každej kapitole. Medzi rôznymi informáciami nájdete:
– Obchod s dekoratívnymi predmetmi Astier de Villatte.
– Ultra moderný obchod  s parfumami Comme des Garcons.
– Ladurée, najlepšie mandľové pečivo v meste.
– Ma Bourgogne – reštaurácia na krásnom Place des Vosges.
– Klasické bistro Allard.
– Reštaurácia na ľavom brehu Seiny – La Palette, obľúbené miesto Picassa a Braquea.
– Brasserie Lipp, kde sa Hemingway zvykol zastaviť na svoje obľúbené jedlo v čase, keď 

   písal knihu Pohyblivý sviatok.
– Ultra luxusný hotel Ritz, situovaný na Place Vendôme.
– Útulný a rozkošný Hôtel Bourg Tibourg v štvrti Marais.
– Hôtel Verneuil v St. Germain-des-Prés, oproti bývalej rezidencie Sergea Gainsbourouga.
– Skutočne francúzsky Hôtel Duc de Saint-Simon.

Autorkou knihy je Angelika Taschen, ktorá študovala históriu umenia a nemeckú literatúru v Heidelbergu, kde získala aj doktorát v roku 1986. Pre Taschen pracuje od roku 1987, kde publikuje  množstvo titulov o architektúre, fotografii, dizajne, súčasnom umení, interiéroch a cestovaní.

Fotografie do knihy Taschen’s Paris sú dielom nedávno zosnulého autora Vincenta Knappa (1957 – 2007), ktorý žil a pracoval v Paríži viac ako dve dekády. Jeho fotografie uverejňovali magazíny vydavateľstva Condé Nast – Architectural Digest, Vogue a World of Interiors.

Pre milovníkov Paríža predstavuje táto kniha ideálny darček, ktorý prináša dostatok zábavy a vedomostí o slávnom francúzskom meste.

NIPOS        Photos: Taschen Press

www.tachen.com