Autentické príbehy, nadčasové témy

Majstrovské šperky Roberto Coin po prvýkrát v Českej republike

0

Majstrovské šperky Roberto Coin po prvýkrát v Českej republike

Prvý obchod v Českej republike, priamo na prestížnej adrese v Parížskej ulici v centre českej metropoly, otvoril slávny taliansky klenotník Roberto Coin. Vo svojich kolekciách sa jedinečným spôsobom hrá so svetlom, farbami a tvarmi. Jeho šperky sú žiarivým umeleckým dielom.

História známej značky sa píše už viac ako tridsať rokov. Roberto Coin založil firmu nesúcu jeho meno v roku 1977, v meste Vicenza. Zo začiatku tvoril predovšetkým pre slávne klenotnícke domy, v roku 1996 ale založil vlastnú značku, ktorá zaznamenala prudký a nevídaný úspech. Už o štyri roky neskôr sa značka Roberto Coin umiestnila na siedmom mieste medzi najznámejšími klenotníckymi menami v USA. Skoro sa stala veľmi obľúbenou tiež v Taliansku, Rusku a v mnohých ďalších krajinách. V súčasnej dobe má Roberto Coin viac než 800 predajných miest po celom svete a svojim zákazníkom ponúka až 600 nových modelov ročne. Každý šperk odráža nielen mimoriadnu invenciu svojho tvorcu, ale tiež inšpiráciu odlišnými kultúrami, históriou i dneškom.

Meno Roberto Coin je spojené s niekoľkými revolučnými inováciami v klenotníckom odbore. V roku 1978 ako prvý použil zlato vo všetkých troch odtieňoch, neskôr znovu oživil klasický typ úpravy – „saténový“ povrch zlata.
Kolekciám Roberto Coin v súčasnosti dominujú polodrahokamy a diamanty a práve spôsobom brúsenia diamantov je značka Roberto Coin absolútne unikátna – v roku 2003 vzniká  tzv. patent „Cento“ – diamant so stovkou faziet. Takto vybrúsený diamant žiari neuveriteľným jasom, vďaka kaleidoskopickému efektu dokáže zachytiť a odraziť svetlo v akomkoľvek prostredí. Tento nový spôsob brúsenia diamantov preslávil svojho autora na celom svete a dodnes jasne odlišuje diamantové šperky značky Roberto Coin od iných.

Rubín – to je ďalšie neprehliadnuteľné poznávacie znamenie šperkov Roberto Coin. Už niekoľko rokov na ich vnútornej strane nechýba „exkluzívny podpis“, drobný rubín, ktorý sa dotýka kože a predáva tak svojej majiteľke posolstvo s prianím všetkého dobrého. Rubínu boli totiž vždy pripisované magické schopnosti, dodnes je považovaný za drahokam prinášajúci šťastie, dlhý život, zdravie a spokojnosť.

Šperky, ktorými sa ženy na celom svete rady zdobia vrátane celebrít ako je Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Madonna alebo Sharon Stone, konečne budú môcť uvidieť aj slovenské ženy, pokiaľ sa vyberú do Prahy – do nového šperkárskeho butiku tejto značky v Parížskej ulici.

Roberto Coin: Pařížská 1073/1, Praha 1, Česká republika

Words: NIPOS/ 2media.cz                                     Photos: 2media.cz

www.robertocoin.com