Autentické príbehy, nadčasové témy

Merajte čas ako skutočná smotánka

0

Nosiť na ruke náramkové hodinky je bežnou vecou. Nosiť hodinky značky Breitling však určite bežné nie je. Breitling je hodinárskou legendou, smelo ho môžme označiť za „hodinársku Mona Lisu“. Sídlo švajčiarskej spoločnosti Breitling je v kantóne Jura. A to už viac ako dlhých sto rokov.

Dlhá tradícia

História tejto značky siaha až do roku 1884. V tomto roku otvoril Leon Breitling svoju prvú hodinársku dielňu. V čase vypuknutia prvej svetovej vojny a po smrti Leona prebral firmu jeho syn Gaston Breitling. Ten v roku 1915 vynašiel prvý náramkový chronograf, ktorý si mimoriadne obľúbili predovšetkým letci. Umožňoval im totiž merať čas do minutia paliva v nádrži. Breitling sa v roku 1936 dokonca stal oficiálnym dodávateľom chronografov pre britské ozbrojené sily Royal Air Force.


Nielen pre letectvo

Breitlingy boli síce pôvodne navrhnuté primárne pre letcov a ich potreby, v súčasnosti sú však absolútnou špičkou v segmente superluxusných náramkových hodiniek. Symbolom letectva sú však dodnes. Cena týchto skvostných hodinárskych kúskov sa začína rádovo na hladine niekoľkých tisícok dolárov. Portfólio značky Breitling tvoria 4 základné modelové rady: Navitimer, Windrider, Professional a Aeromarine.


Pozor na falzifikáty

Spoločnosť Breitling však varuje, aby ste si hodinky tejto skutočne prémiovej značky v nijakom prípade nekupovali prostredníctvom internetu. Takmer so 100-percentnou pravdepodobnosťou ide o falzifikáty. Pravé Breitlingy ponúkajú výhradne certifikované „kamenné“ obchody a na tovar zakúpený cez internet neposkytuje švajčiarska hodinárska firma nijakú záruku.

Do oficiálnej predajnej siete na Slovensku patria podla www.breitling.com nasledujúce predajne: Klenotníctva Sheron a Watch de Luxe v Bratislave a Maskaľ v Košiciach.

Hodinky Breitling si na Slovensku získavajú svojich priaznivcov, ktorí milujú ich jedinečný dizajn a vypracovanie. Svedčí o tom aj zaujímavá výstava tejto značky. Tá sa konala koncom júna v Košiciach pod organizátorskou taktovkou majiteľa známeho košického klenotníctva Jozefa Maskaľa.

František Kvarda   Photos: ISIFA

www.breitling.com