Autentické príbehy, nadčasové témy

Mercedes a BlueHYBRID

0

Mercedes a BlueHYBRID

Trh s luxusnými automobilmi poznačila globálna finančná kríza, no na druhej strane automobilky hľadajú nové možnosti, ako zaujať solventných zákazníkov. Aj keď prognózy predznamenávajú náročné obdobie pre producentov luxusných výrobkov, milovníci luxusu si vždy nájdu cestu k dokonalým, technickým, či módnym produktom.

S inovatívnymi a technologickými novinkami tento rok prišla automobilka Mercedes-Benz. Jedným z najzaujímavejších je model S 400 BlueHYBRID. Predpokladané uvedenie sa plánuje na leto 2009 a tento model predstavuje prvý osobný automobil Mercedes-Benz s hybridným pohonom. Kombinácia modifikovaného benzínového motora V6 a kompaktného hybridného modulu vytvára z modelu S 400 BlueHYBRID najekonomickejší luxusný automobil s benzínovým motorom na svete. Kombinovaná spotreba sa pohybuje medzi 7,9 litrov na sto kilometrov.
Nová technológia znamená tiež, že toto vozidlo sa môže pochváliť najnižšou hladinou emisií CO2 na svete a úrovňou 190 gramov na kilometer. Tieto údaje však neovplyvňujú výkon automobilu, práve naopak, smelo sa vyrovnávajú špičkovým parametrom. Tri a pol litrový benzínový motor dosahuje výkon 205 kW/279 koní, elektrický motor dokáže vygenerovať výkon 15 kW/20 koní pri krútiacom momente 160 Nm. Výsledkom je kombinovaný výkon 220kW/299 koní a kombinovaný krútiaci moment dosahuje 385 Nm.

„So 190 gramami na kilometer je S 400 BlueHYBRID CO2 šampiónom v luxusnom segmente. Naša vlajková loď tak nastupuje na pozíciu technologického „trendsettera“ v elektrizácii automobilov s motorom s interným spaľovaním“, povedal o novom vozidle Dr. Thomas Weber, člen  vrcholového manažmentu Daimler AG, ktorý zodpovedá za výskum a vývoj automobilov Mercedes-Benz.

Dr. Zetsche na adresu nového modelu vyjadril pochvalu: „S 400 BlueHYBRID dokazuje, že môžeme skutočne vyrovnať úroveň luxusu, sily, bezpečnosti a environmentálnej kompatibility, a pritom vyvrátiť tvrdenie, že environmentálnu kompatibilitu je možné dosiahnuť len pri malých automobiloch. Zákazníci Mercedes-Benz môžu obmedziť ich CO2 a iné emisie bez toho, aby sa museli posadiť do menších vozidiel.“

NIPOS    Photos: Daimler AG Press

www.daimler.com