Autentické príbehy, nadčasové témy

Mercedes Benz Fashion Week Berlin 2012

0

Január už tradične patrí móde. V rôznych svetových mestách sa pravidelne konajú populárne týždne módy a tento rok tomu  nie je inak. Pred pár dňami sa skončil Mercedes-Benz Fashion Week v Berlíne, kde sa v rámci oficiálneho programu predstavilo viac ako 50 návrhárov či značiek a uskutočnilo sa množstvo prezentácií.

V rámci programu Baltic Fashion Catwalk sa na mólach predstavili nové mená vo svete veľkej módy, ako Elin Engstrom, Gregor Gonsiori, Lilli Jahilo, Narcissa, Hien LE, Lever Couture, Marcel Ostertag, Mariusz Przybylski, Schacky and Jones a Vladimir Karaleev, ktoré uviedli svoje kolekcie jeseň / zima 2012. Zaujímavosťou bolo, že tento rok podujatie uzatvorila dánska značka Noir z Kodane. Tá predstavila svoju hlavnú líniu modelov, ktoré uvádza po prvýkrát na nemecký trh.

Okrem módnych prehliadok sa v hlavnom meste Nemecka každoročne zvyšuje počet sprievodných akcií. Špeciálne módne show a večierky, ako napríklad módna noc Mercedes-Benz & Vogue, Grazia pop-up, módne Maxi Raňajky, Burda Style Group koktail a módne GALA party, ktoré ponúkli skvelý program pre domáce i zahraničné médiá a módne elity.

Absolútnou novinkou je modernizovaná webová stránka Mercedes-Benz Fashion Week Berlin. Tá priniesla hodnotný materiál pre každého návštevníka či novinárov. Okrem pravidelných aktualizácií, ponúka články, informácie, novinky, fotografie z každého eventu, ktorý sa konal počas týždňa módy, ale i zábavný obsah pre módnych zasvätencov alebo zákazníkov, no takisto profily mladých dizajnérov a renomovaných značiek.

Mercedes-Benz Fashion Week v Berlíne tento rok podporili sponozori: Mercedes-Benz, DHL, Maybelline Jade a Peek & Cloppenburg KG Düsseldorf.

CALVERA                                                              Photos: Image.net

www.mercedes-benzfashionweek.com