Autentické príbehy, nadčasové témy

Mexický tekutý drahokam

0

Beer or not to „beer“? It’s a questions. Možno práve tieto slová by vložil Shakespeare do úst tragického hrdinu Hamleta, keby okúsil aspoň hlt mexického tekutého drahokamu. Corona Extra patrí k majstrovským kúskom pivárskeho umenia, ako „Williamove“ diela k pokladom svetovej literatúry.

INTRO

(place – Paris, Grand restaurant, file – Corona Extra, time – 21:00)
Sympatický pár sa usadil za stôl, ktorý priam spieval balady o dokonalom prestieraní. Bezchybný džentlmen pomohol šarmantnej spoločníčke usadiť sa a následne je pošepkal niečo ľahko humorné, pretože sa potichu obaja rozosmiali. Za okamih sa pri nich objavil čašník v žiarivej rovnošate a rozprúdila sa klasická, živá konverzácia. Na jeho tvári striedavo kvitli chmáry a úsmev. Čo sa to len pri „tajomnom“ stole mohlo odohrávať? Personál reštaurácie bol zvyknutý na najnáročnejšie želania návštevníkov. Niektorí túžili po najkvalitnejšom šampanskom, iní zas po gurmánskych lahôdkach. Žiadne prianie nikdy nevyviedlo čašníka z miery. Tento raz bolo všetko iné. Keď odchádzal od stola, nechápavo krútil hlavou. Stôl s tajomným želaním vzbudil nevšedný záujem všetkých hostí. Ukradomky sledovali, aké vyvrcholenie prinesie ďalšie dejstvo. O chvíľu sa objavil na scéne „neveriaci“ čašník, ktorý prinášal strieborný chladič na šampanské. Z kôpky studeného priehľadného ľadu však nevykúkalo známe hrdlo fľaše Doma Pérignona. Bolo v nej…pivo! Všetka pozornosť v reštaurácii sa upierala na stôl našej dvojice. Nová éra, svet obdivoval „mexické šampanské“!

PRÍBEH

Čo vzbudilo taký nezvyčajný záujem ľudí v luxusnej reštaurácii? Pivo, klasický nápoj, ktorý už veky láka vyznávačov horkastej chute. Corona Extra, svet piva a citrónu. Idú k sebe ako dvojičky. Labužník si nezvyčajnú chuť Corony bez plátku čerstvého citrónu. Je neodmysliteľnou súčasťou každej vydarenej party.

Príbeh piva Corona Extra sa začal odvíjať v ďalekom Mexiku v októbri 1925, keď spoločnosť Cerveria Modelo, S.A. Uviedla na trh zlatistý mok pod značkou Corona.V tej dobe ešte nikto netušil, že v priebehu rokov sa stane jedným z najsilnejších konkurentov na trhu s pivom. Milovníci tohto originálneho piva si ho dnes môžu kúpiť vo viac ako sto päťdesiatych krajinách sveta. Po domácom Mexiku Corona Extra postupne zdolávala aj ostatné štáty Južnej Ameriky, aby nakoniec ovládla aj USA a Európu. Dostala sa dokonca až na ďaleký východ.


OUTRO

Nájdite si chvíľku počas pekelného pracovného tempa. Možno vás osvieži okamih rozjímania v spoločnosti „mexického drahokamu“ s plátkom citrónu. A pokiaľ niekedy pocítite nutkanie vzbudiť záujem, nechajte si priniesť aj vy Coronu v striebornom vedierku, a s ľadom!

INFOrmácie

– Corona Extra je jednotkou v importe pív v USA, štvrtá najväčšia značka vo svete a, samozrejme, najpredávanejšie pivo v Mexiku.
Grupo Modelo, producent značky Corona Extra, vlastní ôsmu najväčšiu kaďu na kvasenie piva.
– Viac ako 83 fliaš z vyrobených 100, obsahuje pravé pivo Corona Extra, ktoré Grupo Modelo exportuje z Mexika.

Peter Fritz               Photos: ISIFA

www.corona.com