Autentické príbehy, nadčasové témy

Milliard Sun bol exkluzívne pri otvorení novej výstavy Múzea Gucci vo Florencii!

0

Na začiatku januára celá talianska aj svetová módna smotánka zamierila do Florencie, kde sa konal event pri príležitosti otvorenia novej výstavy slávneho módneho múzea Gucci. A Milliard Sun, ako jediný magazín zo Slovenska, bol samozrejme pri tom.

Múzeum Gucci v spolupráci s Nadáciou Pinault už do tretice poskytlo svoje priestory
nadaným umelcom, tentokrát americkej fotografke Cindy Sherman, ktorá priniesla na svet celkom nový druh fotografie. Sama sa stavala do rozličných póz a kostýmov, často sa fotila aj v mužskom prezlečení, alebo pózovala ako nežná tínedžerka. Presne taká je aj jej výstava s názvom Early Works, ktorú si až do júna môžete prezrieť v múzeu Gucci vo Florencii. Milovníci umenia budú určite vedieť, kto je táto multifunkčná umelkyňa, ktorá hravo zvláda prácu celého týmu aj sama. Cindy Sherman – herečka, modelka, kostýmová štylistka, make- up umelkyňa, kaderníčka a predovšetkým režisérka a riaditeľka svojich vlastných fotografií predstavila retrospektívu svojej tvorby, a tento raz v talianskej Florencii.

Pýšiť sa však môže aj významnými výstavami napríklad v Múzeu moderného umenia v New Yorku, Múzeu moderného umenia v San Franciscu, vo Walker Art Center v Minneapolise alebo aj v Múzeu umenia v Dallase. Z osobných dôvodov sa umelkyňa eventu nezúčastnila, ale jej meno bolo skloňované z každej strany, keďže všetci módni nadšenci  pripíjali šampanským na úspešné dielo jedinečnej americkej fotografky.

A my z Milliard Sunu samozrejme tiež!

Z Florencie exkluzívne pre Milliard Sun Veronika Nováková