Autentické príbehy, nadčasové témy

MINI v hre Gran Turismo® 6. Milovníci hier si už od marca môžu vychutnať jazdu na virtuálnom MINI Clubman Vision Gran Turismo

0
MINI v hre Gran Turismo® 6. Milovníci hier si už od marca môžu vychutnať jazdu na virtuálnom MINI Clubman Vision Gran Turismo

Tím MINI Design sa inšpiroval legendárnym úspechom značky na pretekárskych okruhoch a zachytil podstatu MINI, aby si hráči Gran Turismo® 6 na konzole PlayStation® 3 užili maximálnu radosť z pretekania.

„S MINI sa spája veľa skvelých výsledkov na poli pretekania. MINI Clubman Vision Grand Turismo prenáša tieto vlastnosti na virtuálny okruh v hre Gran Turismo 6. Imidž motokáry na ceste je veľmi príťažlivý,“ uviedol Anders Warming, riaditeľ MINI Design.

Vďaka motoru s výkonom 395 k MINI Clubman Vision Gran Turismo zrýchli z 0 na 100 km/h len za 3,5 sekundy. 6-rýchlostná sekvenčná prevodovka prenáša výkon motora na stály pohon všetkých štyroch kolies, čo zaručuje optimálny prenos výkonu za každých podmienok. Na radenie rýchlostných stupňov slúžia krídelká umiestnené na volante. Stály pohon všetkých kolies zaručuje optimálny prenos výkonu. Plne nastaviteľné predné aj zadné tlmiče zaisťujú optimálny kontakt s vozovkou. Maximálna rýchlosť auta je až 290 km/h v závislosti od prevodového pomeru (pre každý okruh sa používa špecifický pomer).

small

Pútavý dizajn MINI Clubman Vision Gran Turismo je ladený v nekompromisne pretekárskom štýle. „MINI Clubman Vision Gran Turismo v sebe spája všetky črty dizajnu MINI vo veľmi športovom a vzrušujúcom prevedení. Takéto MINI predtým nikto nikdy nevidel,“ hovorí Christopher Weil, riaditeľ MINI Exterior Design.

Predok ukrýva nefalšovaný pretekársky talent

Nekompromisná orientácia MINI Clubman Vision Gran Turismo z 0 na 100km/h na pretekanie je zrejmá už na prvý pohľad: pri pohľade spredu nás hneď zaujmú obrovské prívody vzduchu a precízne vypracované povrchy určené na oprtimálny odvod vzduchu. Mohutný stredový prívod vzduchu sa tiahne dolu až tesne nad povrch vozovky, vďaka čomu sa MINI Clubman Vision Gran Turismo vizuálne takmer spája s povrchom virtuálnej cesty. Predné krídelká regulujú tok vzduchu tak, aby účinne chladil výkonný motor i brzdy. Široký rozchod kolies s rozšírenými podbehmi je prísľubom agilného prechádzania zákrut pri vysokej rýchlosti. Vďaka horizontálnemu zoradeniu aerodynamických prvkov pôsobí predok vozidla veľmi nízko, pričom jeho precízne línie zvýrazňujú široký rozchod auta. Technickým highlightom sú karbónové predné zásterky a spodok karosérie. Toto vylepšenie znižuje odpor vzduchu a tiež celkovú hmotnosť, čo príde veľmi vhod pri snahe dosiahnuť čo najlepší čas.

small_1

Všetky prvky typické pre MINI umiestnené v prednej časti vozidla tiež prezrádzajú veľmi dynamický dizajn. Na eliptických predných svetlách nájdeme čierne „X“, známe z dôb dávno minulých. V minulosti sa na svetlomety lepila páska, aby sa pri kolízii či poškodení odleteným kamienkom nerozleteli a nezanechali na trati črepiny. MINI Clubman Vision Gran Turismo opätovne prináša tento prvok no v modernom šate, a to prostredníctvom štyroch samostatných LED svetiel oddelených čiernym „X“ vo vnútri elipsy. Neprerušovaná šesťuholníková mriežka chladiča, uložená v luxusnom čiernom chrómovanom ráme, má plochý a športový dizajn, ktorý podčiarkuje široký rozchod auta. Ďalšími narážkami na slávnu pretekársku minulosť značky sú vertikálne stierače, malé pomocné svetlá a výrazné pásy na kapote, streche a zadnej časti vozidla.

Maximálny športový talent pri pohľade zboku

Pohľad zboku odhaľuje štýl MINI s prímesou úplne nového dynamického výkonu. Vďaka jeho plochej a širokej siluete sa zdá, akoby sa auto doslova skláňalo k ceste. V jeho vrchnej časti dominujú charakteristické krivky – vďaka nim si je každý už pri prvom pohľade na MINI Clubman Vision Gran Turismo istý, že pred ním stojí nefalšované MINI. Predĺžená strecha a nízke neprerušované okná na prvý pohľad rozťahujú toto virtuálne MINI. V spojitosti s bočnou líniou smerujúcou nahor tvoria jemne klinovitý tvar. Prepracované tvarovanie pod úzkou grafickou úpravou okien okamžite pritiahne pohľad diváka. Z mocnej karosérie siahajúcej takmer až na zem na prvý pohľad vyžaruje optimalizovaná aerodynamika a skvelé držanie cesty. Predĺžené dvere sú vsadené do robustných, presne vyformovaných povrchov. Precízne línie zdôrazňujú výrazne rozšírené predné aj zadné podbehy podčiarkujúce stály pohon všetkých štyroch kolies. Dynamickosť a jasnosť línií sú výraznejšie v smere cesty.

small_2

Jednotlivé povrchy vďaka tomu pôsobia oveľa atletickejšie a zvýrazňujú trojrozmernosť bočných panelov. Nápadný bočný prah zachytáva veľa svetla, vizuálne zmenšuje výšku vozidla a načrtáva líniu zdôrazňujúcu jeho úplne rovný spodok. Kolesá sú umiestnené po vonkajších okrajoch karosérie, čo má za následok povestné ovládanie pripomínajúce motokáru. 22-palcové dvojfarebné ráfiky mu dodávajú elegantný športový nádych, zatiaľ čo pretekárske doplnky, ako rýchloupínacie zámky kapoty, malé sťahovacie okienko či rýchlo odnímateľný uzáver nádrže vynikajúco zaobľujú vzhľad bočnej strany automobilu.

Široké ramená a mocné zadné podbehy

Všetkých hráčov i ich protivníkov pravdepodobne najviac zaujme zadná časť auta. Široké podbehy a nápadné boky mu dodávajú sebavedomý postoj. Trojrozmerný dizajn medzi nimi oživuje pohľad zozadu. Výrazné delené dvere MINI Clubman Vision Gran Turismo sa dočkali nápadnej grafiky, zatiaľ čo dvojitý zadný spojler zabezpečuje prítlak pri vyšších rýchlostiach. Ako je pre MINI charakteristické, zadné LED svetlá sú navrhnuté ako autonómne celky. Ich prepracovaný dizajn je obklopený pásom s rebrovanou grafikou, vrátane integrovaných brzdových a stretávacích svetiel.

small_3

Horizontálne zoradenie svetiel zdôrazňuje široký postoj auta rovnako ako dynamickosť jeho zadnej časti. Vpredu, na boku a aj v spodnej časti nájdeme veľmi precízny a dynamický dizajn. Aerodynamické otvory prerušujú hladko modelované povrchy a dodávajú im charakteristický ráz. Aj ich vzhľad je však podriadený funkčnosti – vývody vzduchu a karbónové povrchy určené na odvod vzduchu sú umiestnené presne tam, kde svoju úlohu plnia najúčinnejšie. Keď sa pozrieme ešte nižšie, natrafíme na úplne uzatvorenú a rovnú spodnú časť, ktorá ešte viac vylepšuje prepracovanú aerodynamiku vozidla.

Pohľad zhora – výkon a svojráznosť

Počas hry často vidíme auto zhora. Jeho atletická silueta prezrádza výkon a pretekársku minulosť MINI Clubman Vision Gran Turismo. Jeho predok so širokým rozchodom sa smelo vypína voči vetru a takmer splýva s jemne prepracovanou karosériou za ním. Svalnatá zadná časť v sebe ukrýva širokú zadnú nápravu. Kombinácia precíznych línií a pásov na kapote vytvára kohéznu perspektívu a celkový dojem sebavedomej súdržnosti. Výrazná kontinuálna základná línia karosérie upúta oko diváka za každých okolností.

Variabilitu zaručuje výber spomedzi piatich lakov

MINI Clubman Vision Gran Turismo by nebolo ozajstným zástupcom značky MINI, ak by sa nedalo prispôsobiť požiadavkám jeho majiteľa. Vďaka piatim farebným variantom si hráči môžu upraviť výzor svojho MINI Clubman Vision Gran Turismo presne podľa svojich predstáv. Tím MINI Design sa pohráva s kontrastmi a smelým kombinovaním zdanlivo nezlučiteľných farieb vytvára fascinujúce efekty. Základom každej variácie je strieborná farba „Cyber Silver“, technicky chladný odtieň s náznakom mentolovej, ktorá ponúka moderné poňatie klasickej britskej pretekárskej tradície. Toto farebné prevedenie mení svoj vzhľad v závislosti od uhla dopadu svetla, čím dáva vyniknúť hĺbke výrazných povrchov auta. S farbou karosérie kontrastujú pásy, tiahnuce sa cez kapotu a strechu, rovnako ako aj samotná strecha, a tiež zvýrazňujúce pásiky pozdĺž pásov na kapote. Strecha štandardnej verzie ladená v modrom odtieni „Reflector Blue“, zvýraznená pásmi vo farbách „Radiant Orange“ a „Curry“ doslova vyžaruje sebadôveru. V ostatných prevedeniach sa môžete rozhodnúť pre čiernu alebo zelenú strechu, teda odtieň „Mirage Black“ či „Space Green“. V závislosti od zvolenej farby strechy ju dotvárajú pásy na kapote a ozdobné pásiky v odtieňoch „Radiant Yellow“, „Radiant Green“ alebo „Radiant Orange“, vytvárajúce fascinujúci moderný kontrast.
Príspevok BMW Group do sveta hier.

small_4

Pri príležitosti 15. výročia franchisingu sa producent hry Gran Turismo a zároveň prezident spoločnosti Polyphony Digital Inc., Kazunori Yamauchi, rozhodol prizvať popredné svetové automobilky, aby prispeli k úspešnej sérii Gran Turismo. Konštruktérske tímy dostali za úlohu uprieť svoj zrak do budúcnosti a podeliť sa o svoje prevratné nové koncepty s nadšencami počítačových hier. Virtuálne automobily sú integrované do najnovšej verzie novej hry Gran Turismo 6 pre PlayStation 3 vo forme online aktualizácií. Riaditeľ BMW Group Design, Adrian von Hooydonk, uviedol: „MINI Clubman Vision Gran Turismo predstavuje výsledok našej druhej spolupráce s Gran Turismo 6. Som veľmi rád že s nami spolupracuje Kazunori-San, pretože dizajn a výkon automobilov ho zaujíma rovnako ako nás v BMW Group“. BMW Group už roky aktívne pôsobí vo svete hier. Je pre ňu dôležité priviesť k životu vízie nových modelov, ako napríklad MINI Clubman Vision Grand Turismo, rovnako ako aj klasické a súčasné vozidlá BMW Group a predstaviť ich tak širokému publiku interaktívne a nie len pasívne vo forme fotografií či reklamných spotov.

S MINI Clubman Vision Grand Turismo sa budete môcť po prvýkrát stretnúť po marcovej aktualizácii hry Gran Turismo.

Gran Turismo 6

Gran Turismo je herná simulácia pretekov, vytvorená formou franchisingu v roku 1998, ktorá získala množstvo ocenení. Vznikla exkluzívne pre Sony PlayStation® a stala sa jedným z najúspešnejších franchisingových projektov na svete. Podľa údajov Sony Computer Entertainment sa vo vyše 100 krajinách sveta predalo už viac než 72 miliónov nosičov s touto hrou.

Jej najnovšiu verziu, Gran Turismo 6 pre PlayStation 3, predstavili v decembri 2013. Obsahuje 39 realisticky podaných pretekárskych tratí a vyše 1200 autami, zobrazenými v autentickej grafike s vysokým rozlíšením (HD).

www.mini.sk