Autentické príbehy, nadčasové témy

Miuccia Prada, kolekcia jeseň/zima 2014

0
Miuccia Prada, kolekcia jeseň/zima 2014

Pred niekoľkými dňami uzrel svetlo sveta nový reklamný spot spoločnosti Prada. Približuje najnovšiu kolekciu odevov a módnych doplnkov určených pre jesenné a zimné obdobie. V propagačnom videu nechala Prada vyniknúť dve mladé hviezdy z oblasti modelingu.

Celkom (ne)obyčajný príbeh

Svoje tváre luxusnej značke prepožičali Mica Arganarazová a Karl Kolbitz. Kúzelná Argentínčanka patrí k najobletovanejším modelkám súčasnej sezóny. Jej zmyselnosť skvele kontrastuje s neosobnou, zato však silne geometrickou štruktúrou, ktorá dominuje v najnovšom spote od Prady.  Naplno v ňom vynikne surovosť strihu i zvlnené potlače art-deco. Štýlovú značkovú módu dopĺňa netradičné, chladné prostredie. Úbytok slnečných lúčov a naopak nárast chmúrnych, mrazivých dní však dokonale reprezentujú blížiace sa jesenné a zimné obdobie. V reklamnom klipe od Prady sa objavujú oblé konštrukcie z betónu, doplnené oceľovo-sivými okennými tabuľami. Nevľúdnosť týchto „stavieb“ dokonale ladí so zhoršujúcim sa počasím, okolitým miestnym prostredím a jesennou prírodou. Centrom pozornosti je však dokonale nalíčená a trendy oblečená Mica Arganaraz. Aj na diaľku z nej cítiť energiu a ženskú silu. Krk modelky zdobí vo vetrepovievajúci šál, ilúziu dotvára štýlové pletené oblečenie, vysoké čižmy a elegantná kabelka. Prítomnosť Karl Kolbitza po Micinom boku vnáša do obrazu istú tajomnosť a ľahkú chémiu, ktorú cítiť medzi oboma protagonistami. Vzniká tak celkom (ne)obyčajný ľudský príbeh.

small

V reklamnom spote zameranom výlučne na kabelky sa objavila iba Arganarazová. Aj tentoraz sa kládol dôraz na kontrasty – na boj textúr s formami, či na jemnosť a krásu krokodílích a safiánových koží predstavenýchmedzi drsnými betónovými stenami. Dôležité je taktiež všímať si rozdiely medzi tmou a svetlom. Vydarená reklamná kampaň sa realizovala pod drobnohľadom amerického fotografa Stevena Meisela. Skúsený šesťdesiatnik v minulosti spolupracoval s magazínom Vogue, značkami Versace, Valentino, či Calvin Klein.

Pop Art strieda retro

Miuccia Prada predstavila jarnú, letnú, ale v predstihu aj jesennú a zimnú kolekciu počas módneho týždňa, ktorý sa uskutočnil v jednom z centier módy – Miláne, ešte vo februári. Prítomní na prehliadke mali možnosť vzhliadnuť čo bude na sklonku aktuálneho roka „in“ a čo „out“. Kým jar v Prade sa niesla v duchu štýlu pop-art, na jeseň prevzalo taktovku retro. Módni tvorcovia sňali pomyslený klobúk pred nápaditou kultúrou nemeckej avantgardy. Značná časť ich inšpirácie pochádzala najmä z filmovej snímky Petry von Kant, Horké Slzy (Die Bitteren Tränen). Určité podobnosti odhalí skúsené oko módneho odborníka pri vzhliadnutí farebnej a strihovej línie niektorých odevov. Na aké farby a typy oblečenia sa tentokrát zamerali v Prade?

small_1

Jeseň a zima nechajú vyniknúť dramatickým, tmavším odtieňom a teda v kurze bude prevažne čierna a šedá, ale aj fialová, či bordová. Úspechom bol korunovaný aj flirt so zelenou, antracitovou a indigovomodrou. Pánska kolekcia je zameraná predovšetkým na predĺžené saká, kabáty rôznych strihov (slim a oversize), pleteniny a košele s veselou potlačou. K slovu sa dostanú aj bomberové bundy. Dámam by mali dodať sexepíl najmä transparentné topy a šaty,príjemne sa však budú cítiť aj v pestrých kabátoch a elegantných odevoch z kožušiny. Zaujímavým spestrením počas tejto sezóny sú púdrové tóny. Flitre a metalické prvky sa tešia popularite už niekoľko rokov.

Marcel Letko
Photos: ISIFA, PRESS
www.prada.com