PO MODERNIZOVANÍ MODELOV XE, XF A F-PACE PRICHÁDZA JAGUAR S FACELIFTOM AJ PRE E-PACE. A HOCI NA PRVÝ POHĽAD ZMENY NIE SÚ AŽ TAK VIDITEĽNÉ, POD POVRCHOM JE TO PRAKTICKY NOVÉ AUTO.

Exteriér modernizovaného Jaguar E-PACE celkovo pôsobí elegantnejším dojmom. Pochváliť sa môže pozmenenou maskou chladiča s diamantovým efektom, novým predným nárazníkom a celkom novými LED svetlometmi, ktorých dizajn vytvára podobu „dvojitého J“.

Pozmenená je aj mriežka v zadnom nárazníku a nový inovovaný dizajn dostali aj zadné svetlá. Ich grafika je odvodená od štýlu, aký poznáme z elektrického Jaguaru I-PACE.

Verzia R-Dynamic pridáva efektné čierne prvky a čierne kolesá.

Vo vnútri SUV došlo k výraznejším zmenám. E-PACE dostal nový zábavný systém Pivi Pro s dvojicou LTE modemov a HD zahnutou dotykovou obrazovkou vo vysokom rozlíšení, ktorá má uhlopriečku 11,4 palca.

Novinkou je aj digitálny prístrojový štít s uhlopriečkou 12,3 palca a vylepšenou grafikou či prepracovaný head-up displej poslednej generácie premietajúci informácie na čelné sklo.


K luxusnejšiemu dojmu prispieva aj nový volant, klimatizácia s funkciou ionizácie vzduchu s honosnejšími kovovými ovládačmi a volič automatickej prevodovky s koženým čalúnením.

Tou najdôležitejšou zmenou je ale použitie novej platformy NPTA, ktorá zásadne vylepšuje ovládateľnosť, jazdné vlastnosti a cestovný komfort posádky a to vďaka silnejšiemu ukotveniu prednej nápravy a vylepšenému nastaveniu odpruženia.

Nová platforma umožňuje využívať novú generáciu motorov Ingenium.

Jedine základný dieselový dvojlitrový štvorvalec s výkonom 120 kW a manuálnou 6-stupňovou prevodovkou je bez elektrickej asistencie. Ostatné motory sú už všetky kombinované s hybridnou technológiou.

Dieselové motory s mild-hybridnou technológiu potom poháňajú všetky štyri kolesá a sú spojené s 9-stupňovou automatickou prevodovkou. Z pohľadu výkonu sú k dispozícii ako 120 kW a 150 kW verzia.

Benzínovým základom je trojvalcový motor s objemom 1,5 litra s mild-hybridným pohonom. Produkuje výkon 117 kW a funguje s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom predných kolies.

Silnejšie benzínové MHEV verzie sú ďalej vo verzii s dvojlitrovým objemom a výkonmi 147 kW, 183 kW a 220 kW. Spolupracujú s 9-stupňovou prevodovkou a majú pohon všetkých štyroch kolies.

Vrcholom ponuky je plug-in hybrid s označením P300e. Ten spája benzínový trojvalec s objemom 1,5 litra a výkonom 147 kW s elektromotor s výkonom 80 kW poháňajúcim kolesá zadnej nápravy.

Batéria s kapacitou 15 kWh umožňuje elektrický dojazd 55 kilometrov.

Tešíte sa na nový E-PACE? Sledujte náš Facebook alebo Instagram a budete vedieť prvý, kedy sa toto modernizované SUV dostane do nášho showroomu.

Ak hľadáte rodinno-businessové vozidlo už teraz, pozrite si zvýhodnené modely z našej ponuky skladových alebo jazdených vozidiel Jaguar.