Autentické príbehy, nadčasové témy

Moët Ice Impérial – prežiarený slnkom

0

Ikona štýlu a luxusu, francúzsky vinársky dom Moët & Chandon, prináša na Slovensko šampanské, aké nemá v dejinách obdobu. Značka je síce už od svojho vzniku v roku 1774 synonymom inovatívnosti a pokroku, ale najnovším druhom vína zo svojich pivníc svetu doslova vyrazila dych a búra ním všetko, čo o pití šampanského platilo tristo rokov! Moët Ice Impérial sa totiž servíruje s ľadom!

Tento unikátny nápoj bol cielene vytvorený tak, aby jeho opulentná chuť ovocia so sviežou koncovkou najlepšie vynikla práve v kombinácii so zamrznutou vodou. Dosiaľ nevídaný spôsob servírovania však nie jeho jediná inakosť. Iná je aj príležitosť, pri ktorej sa podáva.
Moët Ice Impérial je originálny, pretože sa vymyká všetkým tradíciám, ktoré sa so šampanským vínom spájajú. Chceli sme ponúknuť úplne nový spôsob jeho konzumácie, napríklad na pláži s priateľmi pod modrou oblohou, prežiarenou slnkom. Moët Ice Impérial je ideálnym spoločníkom letných dní. Nie je určený na oslavu výnimočných udalostí, ale na vychutnanie všedného dňa, na letný únik z reality,“ povedal o novom víne pivničný majster Moët & Chandon Benoit Gouez, pod dohľadom ktorého víno vzniklo.

Vďaka novinke tak milovníci bubliniek zažívajú absolútne nové veci: Šampanské servírované v širokých vínových alebo dokonca plastových pohároch. Šampanské servírované s ľadom. Šampanské podávané pri príležitostiach, keď sa nehodí mať na sebe róbu, oblek, ani malé čierne. Lebo toto šampanské sa pije len tak, vo voľných chvíľach, pre radosť z leta a zo života…


Čo ukrýva fľaša

Osviežujúci Moët Ice Impérial s ušľachtilými bublinkami zreje v pivniciach vinárstva Moët & Chandon 18 mesiacov. Charakterizuje ho intenzívna zlatá farba s jantárovými odleskami. Silná aróma tropického ovocia a malín sa v kombinácii s kockami ľadu ešte znásobí, rovnako ako chuť, v ktorej sa snúbi sladkosť karamelu s kyselkavosťou egreša a jemnou pikantnosťou zázvoru.

Na docielenie špeciálnych vlastností šampanského Moët Ice Impérial boli použité tri odrody hrozna:
·    Pinot Noir (40 – 50 %) pre svoju intenzívnu ovocnosť a tiež štruktúru, ktorá dopĺňa cukornatosť
·    Pinot Meunier (30 – 40 %) pre bohatú a hladkú chuť na jazyku
·    Chardonnay (10 – 20 %) na osviežujúci záver
·    na dosiahnutie želanej intenzity, bohatosti chuti a stálosti zmes dopĺňajú         špeciálne vybrané rezervné vína (20 – 30 %).

Celosvetová premiéra „čiernej ovce“, ako bol nový, netradične servírovaný nápoj v rodine šampanských vín označený, bola minulý rok na filmovom festivale v Cannes. Nečakajte však, že odvtedy sa dá štýlová lakovaná biela fľaša Moët Ice Impérial s typickou čiernou „viazankou“ a zlatou vinetou nájsť v každom podniku. Inakosť nápoja Moët Ice Impérial podčiarkuje aj selektovaný výber miest, kde je podávaný – ide iba o top podniky s pulzujúcim životom nielen v noci, ale hlavne cez deň.

Words & Photos: Trumpeter

www.moet.com