Autentické príbehy, nadčasové témy

Monaco Yacht Show 2017: Super Bowl medzi výstavami luxusných jácht

0
Monaco Yacht Show 2017: Super Bowl medzi výstavami luxusných jácht

Od 27. do 30. septembra tohto roku sa v Monaku konala známa Monacká výstava jácht, ktorá sa zaradila medzi  najväčšie udalosti na svete v tomto segmente. Organizátori zaregistrovali výnimočnú koncentráciu „superjácht“, ktoré ozdobili túto výnimočnú výstavu.

 

Už 27. ročník výstavy jácht v Monaku splnil všetky očakávania a odrazilo skutočnosť, aký vzrušujúci je trh s jachtami. Najvýraznejšiu klientelu tvorili americkí a ruskí záujemcovia, ktorí zaplavili nábrežie prístavu Hercules, aby si mohli prehliadnuť 125 „superjácht“.

Tohtoročná flotila bola väčšia a mladšia (priemerná dĺžka 49 metrov, 50% jácht mladších ako dva roky) ako v minulých rokoch a podľa výkonnej riaditeľky výstavy Gaëlle Tallarida, bol už od začiatku mimoriadny záujem návštevníkov. „Vystavovatelia mali už od stredy  množstvo práce, keď  diskutovali s klientmi počas mnohých obchodných stretnutí v priestoroch expozícii. Cítili sme, že celé odvetvie produkcie jácht príjemne prekvapil vysoký záujem.“

Nová dychtivá klientela na MYS

Účasť na tohtoročnej výstave bola o 8 % vyššia ako v minulom roku, keď juj navštívilo 36 400 účastníkov ( medzinárodná obchodná klientela,  návštevníci pozvaní organizátormi MYS prostredníctvom programu Sapphire Experience). 160 vysokokvalifikovaných jednotlivcov si počas akcie užilo jedinečný možnosť pozrieť si  v Monaku  luxusné „superjachty“ vystavené v priestoroch prístavu Port Hercules. Udialo sa tu približne 400 stretnutí na palubách jácht so zástupcami výrobcov; pričom jeden zákazník z programu „Sapphire Experience“ už zadal objednávku.

Nadšenie, ktoré bolo zrejmé aj na Quai Antoine Ier, kde sa nachdázali priestory novej výstavy „Tenderings & Toys“, venovanej najnovším luxusnej zábave na vode. Oblasť, ktorú jednomyseľne pochválili samotní vystavovatelia, pretože zaznamenali množstvo zákaziek. Už dnes požiadali o väčšie výstavné priestory na rok 2018. Tento úspech potvrdil rozmach voľnočasových aktivít spojených s jachtingom, ktorý oceňuje najmä mladšia generácia klientov. Pre mladú klientelu je to jeden z hlavných dôvodov prenájmu jachty.

Text: Peter Fritz / MYS

Fotografie: MYS Press

 

www.monacoyachtshow.com