Autentické príbehy, nadčasové témy

Mytológia – BOHOVIA, HRDINOVIA A OBLUDY STAROVEKÉHO GRÉCKA

0

Mytológia – BOHOVIA, HRDINOVIA A OBLUDY STAROVEKÉHO GRÉCKA

Čas Vianoc sa približuje veľmi rýchlo a čoraz aktuálnejšia je otázka, čím prekvapiť svojich blízkych. Možno nasledujúca informácia pomôže k originálnemu výberu vianočného prekvapenia. Luxusný darček pre všetkých milovníkov starovekého Grécka môže predstavovať kniha Mytológia z vydavateľstva Eastone Books.

„Ó, MÚZY, ktoré spievate o svete dávno minulom,
o mocných hrdinoch a olympijských bohoch,
o desivých netvoroch a bájnych bytostiach,
pomôžte mi odhaliť ich neuveriteľné príbehy,
veď do Grécka ma priviedla túžba
rozpovedať jeho mýty a záhad“.

Lady Hesta Evansová, Atény, 1825.

Doprajte si dovolenku v mýtmi opradenom Grécku kedykoľvek po nej zatúžite. Prekvapte svoje okolie legendami, potešte originálnym darčekom svoju rodinu a známych.

Na knižnom trhu sa objavil neobyčajný knižný titul, ktorý by mal patriť k základnej výbave každej knižnice.  
V Mytológii od vydavateľstva Eastone Books sa stretávajú starí bohovia, hrdinovia a mytologické bytosti starovekého Grécka.
Ak ich ešte nepoznáte, prijmite naše pozvanie na Olymp, do bájnej Tróje a na pradávne grécke ostrovy.

Mytológia vás v trinástich kapitolách prevedie svetom bohov a mytologických bytostí, ponúkne vám jedinečnú mapu starovekého Grécka, pútavo zasvätí do zrodenia Bohov a stvorenia sveta.
Je jedinečným sprievodcom svetom mýtov a legiend o hrdinoch a udalostiach starovekého Grécka, ktoré mnohí z nás poznáme ešte zo školských lavíc.
Ale učitelia dejepisu nám nepovedali, ako sa zrodila najkrajšia z bohýň Afrodita, kto sa po porážke Titanov postavil proti všemocnému Diovi alebo kto zabránil nezraniteľnému Achillovi v Trójskej vojne zabiť kráľa Agamemnóna.

V knihe  sa dozviete aj to, kde sa pravdepodobne nachádzala bájna Atlantída, nazriete aj do Pandorinej skrinky a odhalíte tajomstvo veštenia z dubových listov.
Vydavateľ sa dostal k poškodenému výtlačku učebnice Mytológia od lady Hestie Evansovej, ktorý okrem rôznych vsuviek a novinových výstrižkov z tých čias obsahoval aj poznámky istého Johna Oro, džentlmena, cestovateľa a zberateľa starožitností.

Knihu chcel pravdepodobne využiť na spojenie so starovekými gréckymi bohmi, aby uspokojil svoju chamtivosť. Vydavateľ dúfa, že každá kópia (bez nezvyčajných kovových častí originálu) bude dostatočne odstrašujúcim varovaním pre každého, kto by sa pokúsil kráčať v jeho šľapajach…

Informácie o titule:

Mytológia
Bohovia, hrdinovia a obludy starovekého Grécka

Piata zo série nádherných výpravných publikácií (Egyptológia, Čarodejológia, Pirátológia a Drakológia).

Obsah: Úvod do mytológie – Mapa starovekého Grécka – Zrod bohov – Obludy a bájne bytosti – Pôvod ľudstva – Zeus a Héra, vládcovia bohov – Poseidón a more – Hádes a podsvetie – Ares, Afrodita a Hefaistos – Apolón, Hermes a Dionýzos – Aténa, Artemis a Hestia – Herakles a grécki hrdinovia – Trójska vojna

Rozmery: 254 x 300 mm
ISBN:  978-80-89217-71-7
Väzba: pevná
Cena:  899 SKK / 29.84 EUR

Words & Photos: Eastone Books

www.eastonebooks.com