Autentické príbehy, nadčasové témy

Najdrahší mobilný telefón na svete

0

Entuziazmus úspešného podnikateľa Alexandra Amosu priniesol ďalšie ovocie. Po najdrahšom obleku na svete, ktorý sa so sumou 70 000 libier zapísal do Guinnessovej knihy rekordov prišiel s najdrahšou novinkou z oblasti techniky.

Po úspešnom uvedení exkluzívneho obleku, ktorý neprekvapil milovníkov luxusnej módy len kvalitou spracovania, výberom materiálov, či strihom, ale aj svojou cenou, prišiel Alexander Amosu s novým prekvapením. Teraz však siahol na odvetvie techniky, konkrétne na oblasť mobilnej komunikácie. Po obleku tak prišiel s najdrahším mobilným telefónom na svete. Čo odlišné, mimoriadne sa skrýva za týmto telefónom? Amosu si vybral bežný model Blackberry, ktorému „upravil fasádu“ tak, že obal telefónu je vyrobený z osemnásť karátového žltého zlata a potiahnutý jemne vybrúsenými diamantmi. Celkovo by ste na tomto skvoste napočítali 4 459 drobných diamantov. Práca na tomto luxusnom unikáte trvala 350 hodín.

Aby bolo jasné, že telefón je majetkom konkrétneho majiteľa, Amosu ponúka ako samozrejmosť meno, alebo logo spoločnosti umiestnené na prístroji. K tomu patria aj služby „concierge“, ktoré sú pre majiteľa telefónu k dispozícii 24 hodín.

Pokiaľ vás zaujíma cena tejto „hračky“, tak tá je určená len pre ľudí, ktorí nemusia počítať financie na svojich účtoch – 125 000 libier. A dokonca telefón má už prvého majiteľa, ktorý pochádza zo Stredného východu. Celkovo boli vyrobené len tri kusy diamantových Blackberry.

NIPOS                                                Photos: Amosu Press

www.alexanderamosu.co.uk