Autentické príbehy, nadčasové témy

Najdrahší oblek na svete

0

Najdrahší oblek na svete

Známy dizajnér luxusných mobilných telefónov, Alexander Amosu, sa rozhodol svoje umenie predviesť aj v inej sfére. V spolupráci s módnym domom Dormeuil predstavil a na trh oficiálne uviedol najdrahší pánsky oblek na svete.

Pod názvom Luxury Bespoke Suit line predstavil Amosu oblek vyrobený z najjemnejších druhov vlny na svete – Vicuna, Pasmina a Qiviuk. Ich vlákna sú pretkávané zlatými a platinovými časticami. Nechýbajú ani diamantové manžetové gombíky.

Amosu sľubuje, že každý záujemca o oblek bude mať najlepšiu možnú starostlivosť a za každým budúcim majiteľom exkluzívneho kúsku vycestuje spoločne s krajčírom kamkoľvek, aby mu odobral presné miery. Tak bude mať nový záujemca istotu, že mu oblek padne ako uliaty. Okrem tradičného pánskeho obleku plánuje Alexander Amosu vyrábať aj dámsku verziu kostýmu.

Amosu svoju kolekciu exkluzívne predstavil koncom apríla. Stalo sa tak v londýnskom Pall Malle. A aká je cena tohto mimoriadne vzácneho odevu? Neuveriteľných sedemdesiat tisíc libier. Šitie každého obleku má podľa jeho výrobcu trvať okolo 80 hodín. K obleku sa však nedostane každý, kto je ochotný zaplatiť zaň spomínanú sumu. Vzhľadom na vzácnosť použitých vĺn, environmentálne kritériá a prísne stanovené podmienky chovu oviec, z ktorých vlna pochádza, sa ročne môže vyprodukovať maximálne 300 oblekov. Garanciu kvality zabezpečuje aj špeciálne vyškolený krajčír so skúsenosťami, ktoré zbieral dlhých dvadsať rokov.

„Bonusom“ pri kúpe obleku za astronomickú sumu je aj hodina letu súkromným lietadlom kdekoľvek na svete, ročná správa majetku a aktív spoločnosťou Cheviot a 24-hodinová nonstop asistentská služba pre jeho majiteľa – podobné služby ponúka napríklad aj výrobca luxusných telefónov Vertu.

NIPOS          Photos: Amosu Press

www.amosu.co.uk