Autentické príbehy, nadčasové témy

Najdrahší plyšový medvedík na svete

0

Veľtrh Nábytok a bývanie 2009 v Nitre patrí k vyhľadávaným, či už z pohľadu vystavovateľov, ale aj návštevníkov. Milovníci kvalitného nábytku, alebo doplnkov si okrem tradičnej ponuky výrobcov z rôznych európskych krajín, môžu pozrieť aj najdrahšiu hračku na svete.

Na veľtrhu v Nitre sa návštevníci môžu stretnúť s najdrahšou hračkou na svete. Plyšový medvedík s očami zo zafírov a diamantov, so zlatým nosom stojí 29 750 EUR (asi 800 000 Sk). Vyrobila ho známa nemecká firma Steiff k 125. výročiu založenia. Limitovanú sériu tvorilo len 125 kusov. Tento počet  sa včera zmenil, pretože počas výstavy v Nitre sa predal už 107. medvedík z tejto série.

Na veľtrhu sa prezentuje 430 vystavovateľov a spoluvystavovateľov, ktorí vystavujú na celkovej výstavnej ploche 25 000 m2. Okrem slovenských sú prihlásené české, belgické, poľské, talianske, maďarské, rakúske a turecké firmy. V minulom roku veľtrh navštívilo 75 917 návštevníkov. Akreditovalo sa 304 novinárov. Veľtrh potvrdzuje pozíciu jednej z najväčších prehliadok nábytku a bývania v rámci stredoeurópskeho regiónu. Aj v čase svetovej ekonomickej krízy a recesie pomôže slovenským podnikateľom k zlepšeniu ich situácie vhodnou prezentáciou a nadviaže tak na svetové nábytkárske veľtrhy konané v Paríži, Kolíne, Miláne a Kodani.

NIPOS             Photos: ISIFA

www.steiff.de
www.agrokomplex.sk