Autentické príbehy, nadčasové témy

Najlepšie hotely v Ázii

0

Najlepšie hotely v Ázii

Ázia je pre našinca relatívne novou destináciou. Možnosti na skutočné a intenzívne objavovanie jej krás sa nám naplno otvorili až po roku 1989. Dnes, za predpokladu dostatočne naplnenej peňaženky, nie je problém vybrať sa do akejkoľvek ázijskej destinácie. Ak si skutočne potrpíte na kvalitu, inšpiráciou pri výbere lokality a krajiny pre vás môže byť napríklad  rebríček najluxusnejších hotelov na tomto kontinente.

1.Tawaraya Ryokan a Hiiragiya ryokan – Kjótó, Japonsko
Ide o známe „ryokany“ – akési japonské penzióny. Služby, ktoré poskytujú hosťom, sú na najvyššej úrovni a v duchu starých japonských tradícií.

2. Four Seasons – Chiang Mai, Thajsko
Luxus a skutočne obetavý, prívetivý personál. Obzvlášť vhodný je tento hotel pre rodiny s deťmi, známy je výnimočnou kuchyňou a kúpeľmi.

3. Tied – Mandarin Oriental Hong Kong a Mandarin Oriental Bangkok
Mandarin v Hong Kongu ponúka skutočnú oázu ticha a pokoja v „mori“ neustáleho ruchu Hong Kongu. V Bangkoku má Mandarin viac ako 130-ročnú tradíciu služieb na najvyššej úrovni. Pre zaujímavosť – ponúka jeden z najširších výberov jedál na raňajky v celej Ázii.

4. Gora Kadan Ryokan – Hakone, Japonsko
Nachádza sa len 45 minút cesty od Tokya. Je to to tiché miesto, ďaleko a blízko od ruchu veľkomesta zároveň. Okrem iného ponúka unikátne horúce termálne pramene, ktoré sú v jeho blízkosti.

5.Raffles Grand Hotel D’Angkor & Amansara – Siem Reap, Kambodža
Tento hotel je súčasťou 5-hviezdičkového rezortu. Postavený je vo francúzskom koloniálnom štýle. Ideálny je pre páry a dovolenkárov so zvýšenými požiadavkami na súkromie.

6. Peninsula – Tokyo, Japan
Má 24 poschodí a nachádza sa v najviac „vychytenej“ hotelovej štvrti mesta Tokyo. Ponúka tradičnú japonskú pohostinnosť spojenú s maximálnym luxusom.

7. Four Seasons – Šanghaj, Čína
Hotel známej siete, kde slovo kompromis nemá, pokiaľ ide o komfort a úroveň starostlivosti o jednotlivca, nijaké miesto. Zvýšená pozornosť sa venuje deťom.

8. Banyan Tree Lijiang – Yunnan, China & Hotel of Modern Art (HOMA) – Guilin, Čína
Nachádza sa nedaľeko Lijiang – oblasti chránenej UNESCO, ktorá vytvára unikátne harmonické prostredie. Každý návštevník hotela ho určite, spoločne s výbornými službami, ocení. Nezabudnite vyskúšať skvelé kúpele a hrejivé masáže.

9.Sofitel Metropole – Hanoi, Vietnam
Tento hotel bol otvorený už v roku 1901, postavili ho v typickej francúzskej koloniálnej architektúre. Všetky izby sú vysokokvalitné, apartmán „Opera suit“ je však skutočným zážitkom.

10. – Maison Souvannaphoum Hotel – Luang Prabang, Laos
Pôvodne nebol hotelom, ale rezidenciou princa  Suvannaphouma. Takisto mu dominuje francúzsky koloniálny štýl. Je perfektným východiskovým bodom na spoznávanie Laoskej kultúry. Personál sa k hosťom správa ako rodinným príslušníkom. Atmosféru dotvára budhistický chrám, ktorý je v tesnej blízkosti hotela.

NIPOS                                 
Zdroj: VancouverSun.com/Travel
Photos: Mandarin Oriental Press, Four Seasons Press, Angsana Press, Peninsula Hotels Press, Raffles Press

www.fourseasons.com
www.mandarinoriental.com
www.peninsula.com
www.ryokan.or.jp
www.banyantree.com
www.angsana.com
www.raffles.com
www.sofitel.com