Autentické príbehy, nadčasové témy

Najlepším filmom roka 2012 sa stal „Argo“

0

85. ročník udeľovania cien Americkej filmovej akadémie je za nami. V kategórii „Najlepší film“ sošku Oscara dostal film „Argo“. Ben Affleck, opäť potvrdil, že je skvelý režisér.Kvalitu filmu potvrdzujú aj ocenenia v kategóriách „Adaptovaný scenár“

a „Strih“.

Film „ARGO“ priniesla do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film dňa 29. novembra 2012 a vzhľadom na ocenenia sa film opäť nasadí v kinách aj na Slovensku. Diváci si ho môžu nájsť v programoch kín od 28. februára 2013 na stránkach www.cine-max.sk a www.cinemacity.sk.

Snímok ARGO je nakrútený na základne odtajnených skutočností. Rozpráva príbeh, o obsadení amerického veľvyslanectva v Teheráne, skupinou iránskych študentov, v novembri 1979. Študenti zajali 52 ľudí, ktorých držali v zajatí 444 dní. Uprostred chaosu sa podarilo šiestim Američanom ujsť a nájsť útočisko v dome kanadského veľvyslanca Kena Taylora. Aby mohli dostať týchto 6 diplomatov späť do Ameriky, Tony Mendez (Ben Affleck) špecialista na exfiltrácie, prichádza s plánom – prepašovať ich ako filmový štáb kanadskej televízie CBC. Kvôli vierohodnosti  vzniká aj scenár k filmu nesúci názov „Argo“. Celá operácia má následne názov „Canadia Carper“. Amerika sa Kanade odvďačila tak, že ocenila Kena Taylora najvyšším vyznamenaním – Zlatou medailou Kongresu.

ARGO (ARGO)
USA, 2012
Réžia: Ben Affleck
Scénar: Chris Terrio, Joshuah Bearman
Hrajú: Ben Affleck, Bryan Cranston, John Goodman

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=tnJD7-RcRYw

Words: Continental Film

Photos: ISIFA

www.continental-film.sk