Free Porn manotobet takbet betcart betboro megapari mahbet betforward 1xbet

Autentické príbehy, nadčasové témy

Najväčší maloobchodný predajca obuvi v Európe a jeho úspechy v roku 2022

- Reklama -

Vedeli ste, že prvé predajne na Slovensku otvoril DEICHMANN, najväčší maloobchodný predajca obuvi v Európe, v roku 2004 a od roku 2009 je v krajine jednotkou na trhu? Alebo, že aktuálne ponúka spoločnosť svoj sortiment v 77 kamenných predajniach a tiež v internetovom obchode, ktorý prevádzkuje od roku 2014?

Spoločnosť DEICHMANN-OBUV SK s.r.o. vykazuje naďalej rast. Prvé predajne na Slovensku otvoril najväčší maloobchodný predajca obuvi v Európe v roku 2004 a od roku 2009 je v krajine jednotkou na trhu. Aj tento rok – po takmer 20 rokoch na Slovensku – pokračuje DEICHMANN-OBUV SK vo svojom úspešnom ťažení. Aktuálne ponúka spoločnosť svoj sortiment v 77 kamenných predajniach a v internetovom obchode, ktorý prevádzkuje od roku 2014. Hrubý obrat bol v hospodárskom roku 2022 takmer 77,6 milióna eur (2021: 57,7 milióna eur), čo predstavuje nárast o 35 percent.

S 2,6 milióna predaných párov obuvi dosiahla spoločnosť bezmála úroveň roka 2019 (2,8 milióna), teda posledného roka, ktorý nebol ovplyvnený pandémiou koronavírusu.

„Sme veľmi radi, že sa nám v roku 2022 podarilo opäť výrazne zvýšiť obraty,“ povedal konateľ spoločnosti Karel Madzia. Rast sa navyše pozitívne prejavuje na počte zamestnancov spoločnosti. Ku konci roka 2022 mal DEICHMANN-OBUV SK 565 zamestnancov a zamestnankýň, čo je o 14 viac než pred rokom. „Obzvlášť nás teší, že sme mohli 19 mladým ľuďom ponúknuť miesto v rámci duálneho vzdelávania,“ dodal Madzia.

„Pokiaľ ide o koncept spoločnosti DEICHMANN, ukázalo sa, že pomer cena – výkon, na ktorý sa vždy koncentrujeme, a naša jasná pozícia sú pre naše zákazníčky a zákazníkov atraktívne i v časoch krízy. Navyše sme do našich predajní a internetového obchodu dokázali priviesť ďalších zákazníkov a predávať i modely vyšších cenových úrovní. Plusové body nám priniesol náš módny sortiment a pestrá paleta značiek,“ povedal konateľ spoločnosti Karel Madzia.

Kreatívne kampane a prezieravé investovanie

Čo sa týka propagácie a marketingu, prekvapuje spoločnosť novými, kreatívnymi kampaňami. „Zamiluj si obuv. Aj cenu.“ Tak znie ústredný motív, ktorý vyjadruje jednak prísľub zákazníkovi a jednak tiež jedinečný predajný argument spoločnosti DEICHMANN. Nákup v DEICHMANNE má byť jednoduchý akýmkoľvek spôsobom a má prinášať radosť a uspokojenie. I preto investuje najväčší európsky maloobchodný predajca obuvi naďalej i do existujúcej siete predajní.

Práve v časoch krízy je dôležité, prozreteľné a prezieravé investovať, a tak sa spoločnosť pozerala vpred i počas pandémie koronavírusu. Smer udáva nový koncept predajní, ktorý vznikol v medzinárodnej spolupráci a teraz bude úspešne ovplyvňovať vzhľad predajní v celej obchodnej skupine. Moderný vzhľad, veľkorysý priestor, starostlivo zvolená farebná paleta a množstvo priestoru venovaného športovej obuvi – to všetko znamená pre predajne DEICHMANN ďalší krok do budúcnosti. Zákazníci sa v predajniach môžu orientovať na základe farebného členenia, poznávacím znamením sú otvorené stropy a stropné podhľady nad definovanými oblasťami, ale tiež modifikované vnútorné zariadenia.  

Za pozornosť stojí priestorné a dizajnovo riešené oddelenie športovej obuvi pre dámy a pánov vrátane steny na prezentáciu tenisiek značiek ako Adidas, Nike, Puma, Fila, Reebok, Asics a Skechers. „Športová obuv je pre nás i naďalej významná téma,“ dodáva konateľ spoločnosti Karel Madzia. „Významne sme posilnili strategickú spoluprácu so športovými značkami tak, aby tie najžiadanejšie z nich boli dostupné každému.“

Obchodníkom roka už desiatykrát

Za rok 2022 sa DEICHMANN stal už desiatykrát Obchodníkom roka v kategórii Obchodník s obuvou. Agentúra na výskum trhu (GfK) sa pýtala 2 000 spotrebiteľov na znalosť značky, počet zákazníkov, dôveru a spokojnosť so sortimentom, s kvalitou a orientáciou v ponuke maloobchodníkov na Slovensku. „Veľmi sa tešíme z toho, že sme toto ocenenie opäť získali,“ povedal Madzia. „Ukazuje sa, že naša stratégia je i naďalej správna. Ponúkame kvalitatívne dobrú obuv v módnom dizajne za výhodné ceny.“

Šiestykrát v poradí: Najdôveryhodnejšia značka roka

Okrem ocenenia Obchodník roka získala spoločnosť DEICHMANN-OBUV SK s.r.o. aj cenu pre najdôveryhodnejšiu značku roka 2022 v kategórii predajcov obuvi.

Medzinárodná skupina DEICHMANN dosiahla rekordný obrat

DEICHMANN na Slovensku je dcérskou spoločnosťou skupiny DEICHMANN SE. Tá hlási za uplynulý rok 2022 výrazný rast. Obrat skupiny DEICHMANN dosiahol v roku 2022 rekordnú výšku 8 miliárd eur. Spoločnosť so sídlom v nemeckom Essene tak i krízových časoch dokázala využiť príležitosť a prezieravými a strategickými investíciami nastaviť kurz do budúcnosti. V roku 2023 pokračuje DEICHMANN v expanzii vedenej vlastnými prostriedkami, v modernizácii sietí predajní, dôslednom rozširovaní portfólia značiek a ďalšom rozvoji úspešnej viackanálovej stratégie.

Skupina DEICHMANN SE bola v roku 2022 aktívna v 31 krajinách. Obchodná skupina dosiahla v uplynulom hospodárskom roku celosvetový hrubý obrat vo výške 8,1 miliardy eur (6,9 miliardy eur čistého obratu). V roku 2019 – teda v poslednom hospodárskom roku pred pandémiou koronavírusu – mal dovtedy najvyšší hrubý obrat hodnotu 6,4 miliardy eur. To zodpovedá nárastu o 23 percent. Tento pozitívny vývoj je zapríčinený jednak rastom vlastných predajní a internetových obchodov, jednak úspešnou akvizíciou, napríklad v USA.

„Obdobie krízy sme doteraz zvládli dobre, využili sme príležitosť a do budúcnosti hľadíme pozitívne. Obzvlášť nás teší, že v uplynulom roku výrazne rástli súčasné predajne v celej skupine,“ zdôraznil Heinrich Deichmann, predseda správnej rady DEICHMANN SE. „Ich zhruba deväťpercentný rast v celej skupine DEICHMANN je dobrý výsledok. Ak by sme k tomu pripočítali internetové obchody, dôjdeme k pätnásťpercentnému rastu. DEICHMANN je tak i v 110. roku svojej existencie zdravou spoločnosťou pripravenou na budúcnosť.“

Celosvetovo bolo v roku 2022 v predajniach a internetových obchodoch skupiny DEICHMANN predaných 178 miliónov párov obuvi. Mimo Nemecka dosiahla skupina DEICHMANN 67 percent svojho obratu. K 31. decembru 2022 prevádzkovala spoločnosť celkovo 4 565 predajní a 41 internetových obchodov a zamestnávala viac než 48 000 spolupracovníkov.

-Tlačová správa-

Zdroj: DEICHMANN

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -