Autentické príbehy, nadčasové témy

Najväčší módny veľtrh v Ázii

0

Najväčší veľtrh módy v Ázii oslavuje tento rok už 40. rok svojho pôsobenia, čo len dokazuje, že HKTDC Hong Kong Fashion Week je efektívna obchodná udalosť, na ktorej sa rok čo rok stretávajú vystavovatelia a obchodníci, aby uzatvárali úspešné partnerstvá.

Súčasne s Hongkongským týždňom módy organizuje HKTDC aj výstavu svetových módnych návrhárov World Boutique – Hong Kong 2009, čo je jeden z prvých veľtrhov, ktorý predstavuje návrhárske kolekcie a značky z celého sveta.
Okrem svetových módnych návrhárov dostali príležitosť aj nádejní, mladí tvorcovia na súťaži Hong Kong Young Fashion Designers‘ Contest 2009 (YDC). Súťaž organizuje HKTDC už od roku 1977. Tento rok z dvesto prihlásených nakoniec do súťaže postúpilo devätnásť finalistov, ktorí budú mať šancu prezentovať svoje kreácie počas výstavy. Štyria najúspešnejší návrhári budú ocenení.

Štyridsiaty ročník Hong Kong Fashion Week – jeseň/ zima 2009, patrí k najväčším udalostiam v módnej branži v Ázii a k druhým najvýznamnejším eventom na svete. Zúčastňuje sa ho 1 400 vystavovateľov z 23 krajín a regiónov. Tento rok výstavu po prvýkrát „objavilo“ aj Mexiko a  Nemecko. Okrem samotného týždňa módy však Hong Kong ponúka skvelý priestor pre svetových tvorcov aj prostredníctvom výstavy World Boutique venovanej módnym značkám, dizajnérom luxusných módnych domov. Tohtoročný World Boutique ponúkne posledné kolekcie od 274 vystavovateľov spolu rôznymi módnymi doplnkami a produktmi životného štýlu. Túto príležitosť využili vystavovatelia z Kanady, Číny, Francúzska, Hong Kongu, Indie, Indonézie, Talianska, Japonska, Kórey, Španielska, Švajčiarska, Taiwanu, Thajska, USA a Vietnamu.

Počas výstavy si budú môcť návštevníci vychutnať štrnásť módnych prehliadok, odborníci zas navštíviť početné semináre. Horúcimi témami výstavy sú módny trendy, smerovanie ženskej módy, trendy v spodnej bielizni, smerovanie farebnosti, taliansky dizajn v produkcii kožených výrobkov a, samozrejme, dopad globálnej finančnej krízy na módny svet.

Módne prehliadky, ktoré sa už na mólach výstavy konali za účasti značiek Crown, Tourist, Anewei, Mei-Lin, Hsu, Feng-Yu, Judyanna Ng, Walter Ma, Coney, či Artur Lam, naznačili, že dominanciu prevzali rôzne odtiene červenej. Návštevníci ich mohli obdivovať na oblečení typicky ázijskom, ale aj modeloch svetových trendov. Červená farba symbolizuje v taoistickej tradícii život a večnosť.

NIPOS        Photos: HKTDC Press, ISIFA

GALLERY

http://hkfashionweekfw.hktdc.com