Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Nalaďte sa na melódiu Vianoc s novou kolekciou Renáty Fučíkovej

- Reklama -

Cinkanie električiek, ruch vianočných trhov alebo spev kolied na námestí. Tak vyzerajú tohtoročné Vianoce v podaní novej kolekcie Rosenthal Hutschenreuther z dielne poprednej českej umelkyne, ilustrátorky a spisovateľky Renáty Fučíkovej. Tá už šiesty rok necháva svetovej kolekcii porcelánu Rosenthal vtlačiť tradičnú podobu slovanských Vianoc.

Aktuálna vianočná kolekcia poprednej nemeckej porcelánky Rosenthal Hutschenreuther s autorským dizajnom českej ilustrátorky Renáty Fučíkovej nesie názov Christmas Sounds. Taniere, šálky, hrnčeky či dekorácie zdobia motívy mestského života na Vianoce, ktoré na prémiovom porceláne nechávajú vyniknúť kúzelnú symfóniu Vianoc.

„Tohtoročnú edíciu sme pomenovali Christmas Sounds, takže v nej budete počuť koledy na námestí, húkanie vlakov a cinkanie električiek. K Vianociam patrí aj premiestňovanie ľudí, ktorí idú navštíviť rodinu a priateľov. A pod veľkými stromčekmi vyhrávajú a spievajú detské zbory. Nad tým všetkým lietajú čajky a tešia sa na zvyšky nedojedených cukroviniek. V parkoch hľadajú holuby niečo na jedenie a pod zhrabaným lístím vyspávajú ježkovia. A na to všetko sa sype prvý sneh, ktorý patrí k adventu aj Vianociam,“ opisuje obrazy na porceláne ich autorka Renáta Fučíková, ktorá však sviatky pokoja a pohody trávi zásadne na chate: „V meste bývajú krásne koncerty, výstavy, teší ma dať si v dobrej kaviarni vaječný koňak a trebárs len pozerať z okna. Pravé Vianoce, tých dvanásť dní medzi Štedrým dňom a Tromi kráľmi, som rada na chalupe. V tme a tichu, s ohňom v kachliach. S prechádzkami zimným lesom, niekedy mokrým, inokedy zasneženým,“ dopĺňa.

Tohtoročná séria s retro nádychom je zasadená do medzivojnového obdobia. Inšpiráciou Renáte Fučíkovej bolo hneď niekoľko metropol – od stovežatej Prahy, Plzne, Brna až po Mníchov. Napriek tomu, že sa premenila farebnosť kolekcie, na ktorej teraz pribudla zelená, ilustrácie detí a zvierat z riadu nezmizli. Naopak. Deti sú na sviatočných tanieroch, miskách aj ozdobách v tvare hviezdy zobrazené, ako spievajú koledy, hrajú na husle alebo si užívajú spoločne strávený čas na námestiach za zvuku adventného koncertu.

Českú ilustrátorku si pritom Rosenthal vybral už pred niekoľkými rokmi z umelcov z celého sveta. Čoskoro nato sa potom z jej vianočných návrhov stal globálny bestseller, predávajúci sa nielen v Európe, ale aj v Číne, Kolumbii alebo napríklad Dubaji. Jej čaro Vianoc si zamilovali aj Slováci, ktorí sa v ňom vracajú do svojich detských rokov. V exkluzívnom zastúpení predáva kolekciu Rosenthal Hutschenreuther značka Potten & Pannen – Staněk, ktorá má v ponuke okrem porcelánového servisu aj vianočné ozdoby alebo dózy na cukrovinky a ďalšie dekorácie.

-Tlačová správa-

Zdroj foto: Potten & Pannen – Staněk

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -