Autentické príbehy, nadčasové témy

Naomi oslnila aj Bollywood

0

Tajomná čokoládová kráska považuje za najlepšiu kombináciu úspechu šťastie, obchodnícky inštinkt a kontakty. Zdá sa, že to platí, pretože už roky okupuje popredné priečky vo svete biznisu. A tentoraz oslnila aj Bollywood.

Jej tajomný šarm, krása a možno aj nezlomnosť ju vyniesla až na vrchol. Je stále obsadzovanou modelkou a všetko nasvedčuje tomu, že sa jej podarí naplniť dávny filmový sen. Očarila totiž indickú filmovú obdobu amerického Hollywoodu. Bollywoodski filmári na módnej prehliadke v Bombaji objavili jej čaro a v kuloároch štúdií sa pošepkáva o možných filmových úlohách. Pripomeňme si stručne životné osudy tejto svetovej modelky.


Naomi Campbellová – zbožňovaná, odhodená, nezlomná

Najtransparentnejší gay z umeleckej branže sa nechal uniesť pri pohľade na krásnu ženu. A nie len Elton John podľahol zvodnej a podmanivej aure Naomi Campbellovej. V minulosti najväčší playboy v paddocku Formuly 1, Flavio Briatore, muž, odhadzovač ženskej prirodzenosti, ktorý striedal (Pokiaľ sa 14. júna 2008 neoženil s Elisabettou Gregoraci.) svoje partnerky ako konzervy s kaviárom, prežil s čokoládovou modelkou elektrizujúci vzťah. Bol to vzťah vzťahov, plný milovania, večierkov na luxusných jachtách, energických hádok a pästných súbojov. Na obranu Naomi je nutné dodať, že podobne ako ona, skončila aj jej kolegyňa – Heidi Klumová (V súčasnosti vydatá za speváka Seala.).

Čokoládovú krásavicu ale rozchod so šéfom tímu Renault F1 nezlomil. Je zvláštna, plná sily, úspešná, nezávislá a asertívna. Stále je vyhľadávanou modelkou a tiež sa jej podarilo presadiť kolekciou vôní. So svetom filmu už koketovala a absolvovala aj prvé nesmelé kroky v hudobnej brandži, ale tam jej producenti neprejavili príslušnú náklonnosť. Jej miesto je rezervované predovšetkým v modelingu a možno vďaka bollywoodskym filmárom napokon dobyje aj filmové plátno. Možno by ju práve angažmán vo filme mohol zbaviť stresu z malého konkurenčného priestoru, akým modeling je. Neodradí ju žiadny problém a to ju predurčuje, aby víťazila. Pre Naomi Campbellovú svet mužskej sily nepredstavuje prekážku. Je podobná mužským protivníkom – nevzdáva sa. Do každej činnosti, do ktorej sa zapojí, vkladá vášeň a prirodzený talent.

Naominu kariéru by sme pokojne mohli prirovnať ku klasickému vzorcu „učiteľov úspechu“: zmixuj nadšenie, pridaj k nemu životnú energiu, kráčaj za vytýčeným cieľom a staneš sa úspešným!

Peter Fritz              Photos: ISIFA

www.outside-org.co.uk