Autentické príbehy, nadčasové témy

Navždy diamanty….

0

Navždy diamanty….

Lesk, krása, vznešenosť, diamanty, luxus a umenie – tieto slová presne vystihujú kolekciu spoločnosti Charles Hollander, ktorá sídli v New Yorku.

Meno Charles Hollander má licenciu na „tvorbu krásy“. Jeho starý otec ešte v roku 1903 založil spoločnosť na leštenie diamantov. On sám potom založil firmu HR Diamonds Ltd, ktorá sa zaoberala výrobou diamantov a drahokamov. Najväčším míľnikom „kolekcie“ bolo stretnutie Charlesa s umeleckým dizajnérom Bernardom Maquinom zo spoločnosti Beauty Gems‘ factory.

Myšlienka luxusných, vznešených a jedinečných kolekcií sa začala realizovať v Bangkoku, kde skupina 30 remeselníkov pod dohľadom Maquina vytvorila prvý umelecký kúsok. Tomuto thajskému šperku venovali remeselníci tisíc hodín precíznej práce. Výsledok bol jedinečný – set klasického šachu, vyrobený zo 14 karátového bieleho zlata, vážiaci 2.368 kg, na ktorom bolo umiestnených viac ako 26,000 čiernych a bielych diamantov. Nemusíte byť expertom v klenotníctve, alebo umelcom, aby vás tento šachový set ohúril.

Ďalším pompéznym kúskom bola Backgammonova krabica, na ktorej výrobu použili 1000 čiernych a bielych diamantov.
Sety šachov s diamantami ihneď zožali úspech a začali sa predávať po celom svete.  Doteraz sa tieto sety a backgammon vyrábajú, len majú vylepšený dizajn. Kolekcia Charlesa Hollandera má ešte viacej úžasných kúskov, z ktorých vám niektoré predstavíme:

Golfová loptička:
Golf je považovaný za šport bohatých a pekných, a preto bolo iba otázkou času, kedy do tohto športu vkĺznu diamanty. Kolekcia Charlesa Hollandera je presnou odpoveďou. Jeho firma vyrobila golfovú loptičku z 18 karátového zlata, ktorá je osadená 11 karátami čiernych a bielych prírodných diamantov. Jej veľkosť je zhodná s klasickou golfovou loptičkou.
Okrem tejto loptičky Hollander vyrobil aj nádhernú reprezentatívnu futbalovú loptu.

Zapaľovač:
Jedinečný zapaľovač zo 68 gramov 14 karátového zlata a v ňom vsadených 33,39 karátov čierneho diamantu predstavuje skvelý výsledok práce Charlesa Hollandera.

Pero:
Luxusné pero je zas vyrobené zo 14 karátové zlata a dopĺňa ho 30 karátov čiernych diamantov.

Jana Milošovičová     Photos: charleshollandercollection.com

www.charleshollandercollection.com