Autentické príbehy, nadčasové témy

Nekonvenčná destinácia i hotel

0

Investorská spoločnosť Butlins otvorila v juhoanglickom rezorte Bognor Regis nový kúpeľno – hotelový komplex „Ocean Hotel“. Jeho výstavba stála 20 miliónov libier. Ide o prvú investíciu Butlinsu do luxusného hotelového zariadenia podobného typu.

Ocean Hotel má sedem poschodí a 200 izieb viacerých kategórií. Celý hotel je ladený do pestrých farebných tónov, jeho interiér pôsobí hravo, veselo ba priam až detsky. Celá filozofia jeho tvorcov vychádzala z úplne odlišného ponímania luxusu. Ocean Hotel nie je „naškrobený“ prvoplánový luxus, ale ponúka maximálne pohodlie a kvalitu v nezvyčajnom obale, forme a tvare.

Veselú atmosféru dodávajú celej stavbe také prvky, akými sú napríklad disco výťahy, spievajúce sprchy či ľadová jaskyňa. Izby sú ladené do osobitých farieb. Tie sa vďaka špeciálnemu osvetleniu pravidelne a automaticky striedajú. Pre deti, ktoré sa boja „nočných strašidiel“ je k dispozícii štýlový a zároveň funkčný prvok v podobe osvetlenia pod posteľou. Väčšina izieb má balkóny s nádherným výhľadom na more. Izby sú tiež štandardne vybavené širokouhlými LCD televízormi.

Pre oko lahodiacim je aj okolie samotného hotela. Obklopujú ho nádherné záhrady. Spoločne s kúpeľmi Ocean Spa, ktoré sú súčasťou komplexu, navodia atmosféru uvoľnenia a relaxu aj tým, ktorí už takmer nevedia, čo slovo oddych znamená.

Zážitkom osobitného charakteru je reštaurácia Kaleidoscope umiestnená priamo v hoteli. Jej účel je podstatne širší ako len zasýtenie žalúdkov. Ponúka celodenný zážitok – napríklad prípravou vlastných jedál.

Dovolenka strávená v Ocean Hotel na pobreží Britských ostrovov môže byť skvelou alternatívou pre tých, ktorých omrzeli typické luxusné hotely a „južné“ dovolenkové destinácie. Potešujúcou správou je, že augustové otvorenie je len prvou fázou výstavby unikátneho komplexu v hodnote 100 miliónov libier.

František Kvarda                              Photos: ISIFA

www.butlins.com