Autentické príbehy, nadčasové témy

Neodolateľné dobroty z čokoládovne Tumbador

0

Neodolateľné dobroty z čokoládovne Tumbador

Čokoládovňa Tumbador sídliaca v newyorskej štvrti Brooklyn venuje príprave sladkých pochúťok výnimočnú pozornosť. Pri ich výrobe vsádza len na tie najvyberanejšie ingrediencie, také, ktoré budúcim produktom dodajú jemnú a neodolateľnú chuť. Okrem štandardných surovín sa často dostávajú k slovu aj niektoré menej tradičné, z nich prevažujú najmä vzácne koreniny, špecifické regionálne prísady, či exotické ovocie.


Znamenitá čokoláda podľa želania

Veľkým pozitívom spoločnosti Tumbador je jej výnimočný prístup ku klientom. Zaujíma sa o ich postrehy a názory, dokonca pre nich vyhotovuje „čokoládu priamo na mieru“. Pýtate sa ako je to možné? Veľmi jednoducho. Stačí, ak zákazník pri vyplňovaní objednávky poodhalí chute, ktoré preferuje, spôsob akým si praje, aby bola čokoláda, prípadne bonbóny zabalené, a spoločnosť s radosťou jeho požiadavkám vyhovie. Príslušný pracovník následne doručí chutné maškrty klientovi rovno domov! Takouto formou Tumbador spolupracuje nielen s jednotlivými zákazníkmi, ale aj s významnými luxusnými rezortami a hotelmi. Božsky lahodné pochúťky však dodávajú čokoládovne i spoločnostiam špecializujúcim sa na servis a katering.

Za skvelým projektom Tumbador Chocolates stojí Jean-Francois Bonnet, zručný šéfkuchár, ktorý v minulosti pôsobil napríklad v trojhviezdičkovej newyorskej reštaurácii Daniel. Francúz zodpovedá za výber ingrediencií, za ich kvalitu i využitie. Daniel Boulud, vo svete uznávaný gastronóm a zároveň majiteľ viacerých stravovacích zariadení v Singapúre, Vancouvri, Pekingu, New Yorku, či Miami, preukázal v roku 2003 Bonettovi veľké uznanie. „Kým z technického hľadiska je zdatný ako ten najlepší remeselnik, kreativitou nadovšetko pripomína umelca. Veci dokáže kombinovať s jednoduchosťou, pritom však s rešpektom pre delikátne chute a textúry„.


Príval neobyčajných ingrediencií

Medzi produktami, ktoré spoločnosť Tumbador ponúka sa nachádzajú napríklad aj tyčinky Fatty Bar. Tieto sladké maškrty z mliečnej a tmavej čokolády sú dielom Zakaryho Pelaccia, šéfkuchára a zároveň vlastníka siete newyorských reštaurácii (Fatty Crab, Fatty Cue). Neodolateľné pochúťky unikátnych textúr a chutí obsahujú znamenité ingrediencie, ktoré ich robia výnimočnými a špeciálnymi. Kým súčasťou tyčiniek Fatty Bar vyrábaných z tmavej čokolády sú chilli, morská soľ a pražené mandle, mliečne druhy obsahujú pufovanú ryžu a zázvor. Oba výrobky je možné si objednať prostredníctvom oficiálnej stránky spoločnosti za 18 amerických dolárov.

V ponuke Tumbadoru nájdete i sadu delikátnych čokoládových bonbónov. Jedna kolekcia ukrýva 18, resp. 48 unikátnych lahodných kúskov, ktoré si vás nepochybne získajú fantastickým vzhľadom, arómou i chuťou. V luxusnej krabičke sa vyníma napríklad jedinečný bonbón z 55% havajskej čokolády s jemným prídavkom vzácnej čiernej lávovej soli. Ďalšie pralinky v škatuľke obsahujú podľa druhu biely kardamón, med, kokos, jemný karamel, pražené zrná kolumbijskej kávy, zelený čaj z Kjóta alebo drobné kúsočky hrušky Williams. Niektoré ingrediencie sú natoľko nevšedné, že sľubujú skutočne skvostný chuťový zážitok. Kolekcia 18-tich bonbónov stojí 26 amerických dolárov, 48 kusová sada je dostupná za 75 dolárov.

Celkový výber maškŕt je tak pestrý, až má potenciálny záujemca problém narýchlo si vybrať.  Každopádne všetky výrobky Tumbador majú na obale vyobrazený symbol „OK“, čo znamená, že sú košer, teda v absolútnom súlade s prísnymi akostnými normami. Označenie slúžiace ako certifikát kvality platí nielen pre produkt ako celok, ale aj pre každú dielčiu ingredienciu použitú pri výrobnom procese. Spoločnosť sa stráni používať rozličné prídavné látky a ich deriváty, cukrovinky navyše vyrába výlučne pomocou zariadení dostupných exkluzívne v brooklynskej továrni.

Marcel Letko                                                              Photos: ISIFA

www.tumbadorchocolate.com