Autentické príbehy, nadčasové témy

Netradičný domček Ufogel v Tirolsku

- Reklama -

Menší rozlohou, ale na zážitky o to bohatší. Domček, ktorého tvar pripomína tak trochu ufo a tak trochu vtáka.

Domček s rozlohou 45 m2, má veľké okno, vďaka ktorému sa otvára do prírody.  Vďaka tomuto detailu majú hostia pocit, že sú prepojení s prírodou – poskytuje dokonalé panoramatické výhľady. Tirolsko je skutočne krásny región a zobúdzať sa tu uprostred hôr je ten pravý relax a oddych od ruchu veľkomesta.

Domček stojí v podstate vo vzduchu, len na drevených nohách a je celý z dreva. Vo vnútri pripomína útulné hniezdo. Na malom priestore obrovský komfort a príjemná atmosféra. Ufogel – nachádza sa na lúke v tirolskej dedinke Nußdorf. Ide o kombináciu UFO a Vogel (Ufo a vták).

Bez ohľadu na to, či sedíte, ležíte, sprchujete sa, alebo sa delíte o jedlo, v Ufogeli ide vždy o dve veci: drevo a nebo...

„Ufogel je vytvorením mimoriadneho a pohodlne zariadeného domu, ktorý je takmer celý vyrobený zo smrekového dreva. Štruktúra má svoj názov podľa formy, ktorá sa niekedy podobá na prehistorického vtáka a niekedy na mimozemský domov, ale je vždy niečím výnimočná. Rozhodne to nie je štandardný dom, ale skôr socha, v ktorej sa žije, ktorá sa v momente, ako prejdete dverami, odhaľuje ako „priestorový zázrak“,“ opisujú svoj koncept podnikania majitelia – rodina Pitterlovci na svojej stránke.

Zdroj: Ufogel.at

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -