Autentické príbehy, nadčasové témy

Nezabudnuteľné pivné zážitky v Belgian Beer Cafe Les Moules

0

Pokiaľ je pre vás predstava idylického letného dňa spojená s posedením pri oroseného pohári piva, a náhodou sa chystáte do Prahy, nemali by vaše kroky minúť Belgian Beer Cafe Les Moules v Parížskej ulici. Každý deň tam majú na výber minimálne zo štyridsiatich  druhov pív.

Tak si budete môcť vybrať belgické typu pils, trapistické, kláštorné, belgické špeciálne pivá, čapované, fľaškové, s rôznymi percentami alkoholu vrátane nealkoholického. a aktuálne tiež lákavé „letné špeciály“ – značky Fraise a Mongozo. Nemusíte opustiť vašu stoličku v Belgian Beer Cafe Les Moules, a pritom môžete ochutnať to najlepšie z ponuky belgických krčmičiek. Exkurzia je to naozaj poučná, veď tradícia varenia piva v Belgicku siaha až do stredoveku. Pokiaľ sa o Čechoch hovorí, že sú pivný národ, o Belgičanoch to platí dvojnásobne! A keď sa vám predsa len zacnie po dobrej známej horkastej chuti, vo výčape v Belgian Beer Cafe Les Moules samozrejme nechýba ani česká pivná klasika.

Počas leta budeme ako prví v Českej republike ponúkať kláštorný točený Augustijn, čo je poctivý svetlý pivný špeciál, plný mierne sladovej chuti s nádychom vanilky, a pre fajnšmekrov i fľaškový Augustijn Grand Cru. Na jeseň potom chystáme novinku – znovuzrodenie a príchod pivného sommeliéra do reštaurácie Les Moules…,“ prezrádza ďalšie lákavé zaujímavosti Jan Ivanco,  generálny manažér Belgian Beer Cafe Les Moules a Brasserie La Gare.

Ak chcete k pivnému zážitku pristúpiť skutočne zodpovedne, môžete sa na posedenie v Belgian Beer Cafe Les Moules náležito pripraviť – na stránkach www.lesmoules.cz nájdete základnú charakteristiku každej z ponúkaných tekutých lahôdok.

Obľúbená belgická rybia reštaurácia Belgian Beer Cafe Les Moules v Parížskej ulici k spokojnosti zákazníkov funguje už osem rokov. Aj keď je situovaná na jednej z najdrahších adries v Prahe, ponúka cenovo prekvapujúco dostupné, prvotriedne menu. Mušle a ďalšie originálne špeciality z kreviet, ustríc a kanadských homárov, ktoré hostia zapíjajú nielen pivom, ale tiež kvalitným vínom.

Domov si potom môžu odniesť darčekové balenie ručne vyrábaných belgických praliniek alebo pozvánku na niektorú z rady atraktívnych akcií, ktoré v Les Moules radi organizujú (napríklad pivné, vínne či čokoládové degustácie).


Belgian Beer Cafe – Les Moules

Parížska 203/19 (na rohu Brehovej ulice), 110 00 Praha – Josefov

Words: NIPOS/ 2media.cz                       Photos: 2media.cz

www.lesmoules.cz