Autentické príbehy, nadčasové témy

Nová, žiarivá ozdoba New Yorku

0

Už len niekoľko dní ostáva do veľkolepého otvorenia luxusného 138 metrov vysokého hotela, ktorého základy boli položené pred necelými štyrmi rokmi v New Yorku. Za cieľavedomým projektom stojí miliardár Donald Trump, štýlový šesťdesiatnik, preslávený svojimi rozmanitými aktivitami po celom svete.

Nová prepychová budova, ktorej oficiálne otvorenie je predbežne naplánované na 9. apríla,  zosobňuje generáciu stavieb poskytujúcich komfortné bývanie budúcnosti. Hotel nesúci názov Trump Soho New York už niekoľko médií označilo za žiarivú ozdobu „Veľkého jablka“. Pravdepodobne aj preto, že zo 46 poschodového mrakodrapu vybudovaného v striebornom farebnom prevedení sa naskytá efektný pohľad na slávne symboly mesta – Empire State Building, Sochu Slobody a rieku Hudson..

Projekt vznikol v kooperácii Donalda Trumpa a skupín Bayrock Group a Tamir Sapir, záležitosti týkajúce sa externej architektúry prevzali zamestnanci spoločnosti Handel Architects sídliacej v New Yorku. O konečný vzhľad interiéru sa vo významnej miere postaral David Rockwell so skúseným tímom spolupracovníkov. Napriek tomu, že dielo je pomenované po Donaldovi Trumpovi, rodina miliardára sa na realizácii projektu finančne neangažovala.

Hotel Trump Soho dokáže ponúknuť potenciálnemu návštevníkovi očarujúcu zmes modernosti a čoraz vzácnejšej klasiky. Obdobie začiatkov minulého storočia napríklad veľmi efektne pripomína dvojpodlažná zimná záhrada, ktorú dizajnéri umiestnili do priestorov na pohľad príjemnej lobby.
Projektanti kládli dostatočný dôraz aj na úroveň intimity, čoho dôsledkom je zaujímavé rozmiestnenie izieb. Na každom poschodí sa ich nachádza len 12, v celkovom počte 391. Všetky apartmány sú vybavené nielen luxusným a zároveň špičkovým zariadením, ale aj rozmernými oknami zaberajúcimi priestor od stropu až ku podlahe. Výhľad z nich je naozaj ukážkový. Najväčší komfort si môže návštevník hotela užiť v jednom z 10-tich penthousov (rozloha od 110 926 do 216 556 metrov štvorcových) nachádzajúcich sa na horných poschodiach budovy.

Veľkým plusom hotela Trump Soho by mala byť tamojšia kuchyňa. Pre konzumáciu nápojov a jedál je určená noblesná reštaurácia Quattro Gastronomia Italiana, ktorej kapacita je 190 sedacích miest. Ako už vyplýva z názvu, hosťom budú k dispozícii najmä pokrmy a rôzne delikatesy z Talianska. S dizajnom reštaurácie sa šikovne pohral návrhársky subjekt Studio A Design, ktorý napokon vsadil na zltohnedú a smaragdovo zelenú farbu. Zariadenie priestorov bolo doplnené o šikmé zrkadlá a kožené sedačky vyhotovené v maslových odtieňoch.

Chvíľam určeným pre relaxáciu a oddych je možné sa venovať v kvalitnom komplexe spa. V hoteli nechýbajú obľúbené turecké kúpele, vonkajší bazén s barom a ani skvele vybavené fitnesscentrum, kde môžu nadšenci bodybuildingu a zdravého životného štýlu vylepšiť svoje telá na špičkových tréningových zariadeniach.

Hotel umožňuje poriadať aj luxusné večierky, konferencie, pracovné stretnutia a kongresy. Priestorov určených výlučne pre tieto príležitosti je v Trump Soho niekoľko. Najväčšia spoločenská miestnosť sa nachádza na 15. poschodí, samozrejme s očarujúcim výhladom na pulzujúce, večne živé mesto. Príjemným bonusom luxusného zariadenia je dokonale zabezpečená starostlivosť o najmenších rodinných príslušníkov i zvieracích maznáčikov. Pri projektovaní mysleli skúsení návrhari naozaj na všetko.

Marcel Letko                                                      Photos: ISIFA

www.trumpsohohotel.com