Autentické príbehy, nadčasové témy

Nové slnečné okuliare kolekcie Heritage od Porsche Design

0

Porsche Design predstavuje kolekciu, ktorá je návratom k dvom legendárnym modelom zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, samozrejme, s využitím modernej technológie. Súčasťou kolekcie sú rady – „Exclusive“ a „Folding“. Pravý štýl Porsche Design poskytuje klasiku v originálnom puzdre.

Porsche Design sa môže pochváliť dlhou históriu v oblasti produkcie slnečných okuliarov. V roku 1978 predstavil radu okuliarov Exclusive, jednu z najúspešnejších kolekcií slnečných okuliarov na svete. O tridsať rokov neskôr, Porsche Design znovu prichádza so špičkovými okuliarmi. Model P’8478 spája charakteristický vzhľad sedemdesiatych rokov s moderným high-tech materiálom – titánom, ktorý spôsobuje, že okuliare sú špeciálne odľahčené, poddajné a zároveň pevné.
Autentický vzhľad retro okuliarov sa odráža aj vo výbere farieb. Model je dostupný v striebornej alebo v zlatej farbe. Okrem toho je dôležité spomenúť skvelé remeselnícke spracovanie a sklá, ktoré sú z nerozbitného polykarbonátu a je ich možné vymieňať.

Model „Folding“ – čiže „skladacie“ okuliare, tiež čerpajú minulosti – z osemdesiatych rokov. Samozrejme pri ich výrobe tvorcovia využili inovatívny skladací mechanizmus. Model P’8480 z kolekcie Heritage je reprodukciou tohto dizajnérskeho skvostu. Okuliare sa dajú zložiť na veľkosť 6×6 centimetrov a na ich uloženie slúži puzdro vyrobené z pravej kože. Ultra ľahký titan dodáva modelu P’8480 spoľahlivosť a komfort. Polykarbonátové sklá zabezpečujú ochranu pred UV lúčmi.

Porsche Design je luxusná značka, ktorú založil v roku 1972 Ferdinand Alexander Porsche a jej úlohou je vyrábať luxusné produkty, ktoré však okrem samotnej kvality ponúkajú premyslený dizajn a vysokú technickú úroveň. V portfóliu tejto značky nájdu milovníci luxusu rôzne klasické doplnky pre mužov, športové a módne produkty, ale tiež elektroniku, či parfumy pre mužov. Všetky výrobky vznikajú v Porsche Design Studio v Zell am See.

NIPOS        Photos: Porsche Design Press

www.porsche-design.com