Autentické príbehy, nadčasové témy

Nové slúchadlá Sony ponúkajú špičkový zvuk, pohodlie a štýl

0

Chcete si užívať hudbu naozaj naplno? Sony predstavuje jarnú kolekciu slúchadiel. Jedenásť nových modelov z radov MDR-ZX a MDR-EX sú špeciálne skonštruované pre maximálne pohodlie pri dlhom počúvaní vašej obľúbenej hudby. Niekoľko modelov má priamo v kábli zabudovaný mikrofón a diaľkové ovládanie, takže si môžete užívať slobodu hands-free telefonovania zo svojho smartfónu.


Slúchadlá radu MDR-ZX: pre náročných

Luxusné bezdrôtové slúchadlá MDR-ZX750BN s funkciou Bluetooth v sebe kombinujú dokonalé potlačenie okolitého zvuku a praktické možnosti bezdrôtového prepojenia. Ak hľadáte slúchadlá, ktoré vám zabezpečia silný zvuk z vášho telefónu, tabletu, alebo počítača cez Bluetooth, tieto ľahké a pohodlné slúchadlá sú ideálnou voľbou. Ak máte telefón s podporou technológie NFC, na prepojenie potrebujete len jediný dotyk. Pohodlne polstrovaný hlavový most s 40 mm budiacimi jednotkami je zárukou presne vykresleného zvuku. Zážitok z hudby umocňuje aj redukcia okolitého šumu, ktorá blokuje až 98% zvukov z okolia. Zabudovaná Li-ion batéria vydrží až 13 hodín nepretržitého prehrávania. Model s označením AP má tiež zabudovaný mikrofón vhodný na telefonovanie cez internet. K dispozícii sú v bielej a čiernej farbe.

Elegantne štíhle a ľahké slúchadlá MDR-ZX310, ktoré sú nasledovníkom populárneho modelu MDR-ZX300, majú všetko, čím ich predchodca dobyl svet. Sú to tie pravé slúchadlá pre nekomplikované každodenné počúvanie v špičkovej zvukovej kvalite. Navyše sa dajú rýchlo a šikovne zložiť. 30-milimetrové budiace jednotky so silnými magnetmi verne interpretujú zvuk vo všetkých polohách. Slúchadlá sa dodávajú v 4 farebných prevedeniach: čiernej, červenej, bielej a fialovej.

Slúchadlá MDR-ZX610AP disponujú silnými, 40 mm neodýmovými budiacimi jednotkami, ktoré zaisťujú jasné zvukové podanie a vysokú citlivosť.

Keď budete slúchadlá MDR-ZX610AP používať v kombinácii so smartfónom, aplikácia Smart Key, ktorá je bezplatne dostupná na Google Play, rozšíri funkčnosť zabudovaného diaľkového ovládania a mikrofónu priamo v kábli slúchadiel. K jednotlivým tlačidlám si môžete priradiť funkcie podľa vašej potreby.

Zvládnuť tak viete aj telefonovanie. Slúchadlá sú v ponuke v 4 farebných variantoch.

Slúchadlá do uší radu MDR-EX

Kolekcii slúchadiel do uší Sony pre jarnú sezónu kraľuje model MDR-EX650AP. Nový dizajn využíva 12 mm budiace jednotky, ktoré prešli konštrukčnými zmenami v záujme pohodlnejšieho nosenia a vyššej kvality. Vonkajší povrch a rozšírená zvuková cesta je z rýdzej mosadze. Táto zliatina medi a zinku, z ktorej sa vyrábajú aj trumpety, saxofóny a ďalšie nástroje, je hudobníkmi obľúbená pre svoju hutnosť, krásny lesklý povrch a dobré akustické vlastnosti. Mosadz je ťažšia než hliník, takže eliminuje nechcené vibrácie a rezonanciu. Výsledkom je čistá, nepodfarbená reprodukcia v strednom a vysokom pásme. V kábli je zabudovaný mikrofón a diaľkové ovládanie, ktoré umožňuje ovládanie telefónu a hands-free telefonovanie.

Farebné slúchadlá MDR-EX110 a EX15 predstavujú cenovo dostupnú náhradu slúchadiel pribalených k vášmu prehrávaču, alebo telefónu. Okrem toho, že disponujú kvalitnejším zvukom, sa tieto slúchadlá tiež ponúkajú vo verzii s diaľkovým ovládaním pre ovládanie telefónu.

Nové slúchadlá radov MDR-ZX a MDR-EX z dielne Sony budú na európskom trhu dostupné od apríla 2014.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk