Autentické príbehy, nadčasové témy

Nové televízory s technológiou CINEMA 3D™

0

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je svetovým lídrom a inovátorom v domácich spotrebičoch, spotrebnej elektronike a mobilných komunikáciách, predstavuje nové televízory, ktoré používajú najmodernejšiu technológiu pre zobrazenie 3D označovanú ako LG CINEMA 3DTM.

Technológia LG CINEMA 3DTM má u zákazníkov obrovský úspech. Prvý televízor s touto pokrokovou technológiou sa objavil už v minulom roku a okamžite sa stal bestsellerom. Zákazníkom prináša prirodzený trojrozmerný obraz, ktorý je ostrý, nebliká a je príjemný aj pri dlhom sledovaní.

Výrobcovia televízorov dlho hľadali technológiu u 3D televízorov, ktorá bude fungovať bez kompromisov. Ukázalo sa, že tou najlepšou voľbou je LG CINEMA 3DTM, ktorá využíva princíp polarizácie. Prvé televízory mali u zákazníkov značný predajný úspech, preto sme sa rozhodli rozšíriť LG CINEMA 3DTM aj do našich ďalších modelov,“ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Pri zobrazení Cinema 3DTM sa používa princíp polarizácie. 3D okuliare tak zaisťujú, že do ľavého i pravého oka sa dostáva správny obraz. To je metóda, ktorá je používaná aj u najmodernejších digitálnych 3D kín. Tento postup vytvárania 3D obrazu prináša rad výhod: žiadne blikanie, dokonale ostrý a jasný obraz, žiadna bolesť hlavy, ani pálenie očí. Okuliare sa navyše nemusia nikde dobíjať, jednoducho majú len polarizované sklá. Vďaka tomu sú tiež veľmi ľahké, vážia iba 16g. 3D obraz je viditeľný zo širokého uhla pohľadu, na obraz je možné sa pozerať aj zo strán. Televízory s technológiou LG CINEMA 3DTM TV dokonca dostali niekoľko certifikátov, ktoré označujú, že 3D televízory neblikajú a majú dokonale ostrý obraz. Certifikáciu vykonalo mnoho významných spoločností, medzi nimi aj napríklad nemecký TÜV. Ďalším prvkom, ktorý vylepšuje kvalitu obrazu je LG 3D Light Boost. Ide o tenký film pokrývajúci povrch Cinema 3DTM TV obrazovky, ktorý zabezpečuje aby zobrazený 3D obraz bol plne jasný. Neutralizuje všetky šedé miesta, ktoré môžu niekedy nastať pri zobrazení 3D obsahu. S 3D Light Boost je obraz jasnejší a čistejší, a dotvára tak vynikajúci 3D zážitok. Najvyššie modely s touto technológiou nesú označenie LW650S a LW570S a disponujú dokonca satelitným tunerom.

Televízory LG s modelovým označením LW650S, LW570S, LW5500 a LW4500 budú na českom a slovenskom trhu dostupné od druhej polovice apríla za odporúčanú maloobchodnú cenu od 990€ v závislosti na uhlopriečke a vybavenosti modelu ďalšími technickými špecifikáciami.

Okrem vynikajúcej kvality obrazu v 2D a 3D, CINEMA 3DTM televízory sa môžu pochváliť všetkými výhodami Smart TV technológie. Vďaka svojej jednoduchej domácej ploche Home Dashboard a diaľkovému ovládaniu Magic Motion Remote Control, LG CINEMA 3DTM TV uľahčuje prístup k celému radu prémiového obsahu od svetových poskytovateľov až po lokálne stanice. Užívateľský komfort zaručuje aj neustále rastúci počet aplikácií LG Apps, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre použitie v Smart TV prijímačoch. Užívateľ si takto môže spustiť lekcie cudzieho jazyka, pozrieť horoskop, hrať hry a mnoho ďalších aplikácií.

Modely PZ950, PZ570 budú na českom a slovenskom trhu dostupné od druhej polovice apríla za odporúčanú maloobchodnú cenu od 1090€, v závislosti na uhlopriečke a vybavenosti modelu ďalšími technickými špecifikáciami.

LW5500 špecifikácia:
– CINEMA 3DTM LED TV s možnosťou konverzie 2D-3D
– Lokálne stmievanie
– NetCast 2.0 (vrátane webového prehliadača)
– Nahrávanie TV vysielania na externú pamäť
– Kontrastný pomer 5 000 000:1
– TruMotion 100 Hz
– DLNA certifikát, príprava na bezdrôtové pripojenie AV a WIFI, USB
– Káblový tuner

Words & Photos: LG One

www.lg.cz