Autentické príbehy, nadčasové témy

Novinky na veľtrhu 2

0

Novinky na veľtrhu 2

V hlavnom meste Nemecka dnes začal 53. ročník najväčšieho medzinárodného veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA. Nechýbala ani spoločnosť Sony, ktorá pre nadšencov technológií pripravila širokú škálu produktov novej generácie. Medzi najväčšie lákadlá patrili nový smartfón Xperia Z1, kamera s rozlíšením 4K, notebook VAIO Fit multi-flip, či úplne nový koncept fotoaparátov v štýle objektívu.

Fotenie v podaní Sony

Sony predstavilo na IFA úplne nový prístup k foteniu. Modely DSC-QX10 a DSC-QX100 predstavujú nový koncept v digitálnom snímaní. Každý smartfón premenia na profesionálny fotoaparát nabitý funkciami. Sú perfektným rozšírením pre nový model Xperia Z1. Môžete ich bezdrôtovo pripojiť k telefónu a využívať ich oddelene alebo ako doplnok smartfónu. Sú vybavené snímačom s vysokým rozlíšením, optickým priblížením, systémom optickej stabilizácie, manuálnym ovládaním, wifi konektivitou a technológiou NFC, aj možnosťou snímania videí v HD kvalite. Medzi ďalšími novinkami sa objavili aj nové modely tradičných značiek NEX a Alfa. Konkrétne ide o modely, ktoré boli ohlásené pred nedávnom, NEX-5T a ?3000, ku ktorým boli ohlásené aj nové objektívy.


Nový konvertibilný notebook VAIO Fit multi-flip

VAIO Fit multi-flip je hybridný notebook s technológiou multi-flipTM. Jedinečný dizajn umožňuje zmeniť notebook na dotykový tablet prostredníctvom jednoduchého preklopenia obrazovky. Zíde sa vám to v prípade, že chcete obsah obrazovky ukázať kolegom alebo priateľom sediacim oproti. Nová funkcia VAIO Inspiration Stream prináša dokonalé zážitky pri snímaní, úprave a organizácii obsahu. Kreatívne nadaní používatelia určite ocenia aj doplnkové digitálne pero, tzv. „digitizer stylus“, ktorí im umožní kresliť a písať ako na papier.  


Bohatá nádielka audio zariadení

Sony je tradične lídrom v segmente audio zariadení, čo potvrdila aj množstvom nových modelov v tejto kategórii. Medzi najdôležitejšie z nich možno zaradiť obrovský audio systém SHAKE-5, ktorý s výkonom 2400 W rozhodne nepatrí medzi „drobčekov“. Mohutné basy a špičkový zvuk zabezpečujú 3-pásmové reproduktory, ktoré premenia každú obývačku na hudobný klub plný zábavy. Predstavené tiež boli slúchadlá MDR-10, ktoré sú novou vlajkovou loďou Sony v segmente slúchadiel. Z úspešného predchodcu MDR-1 si vzali to najlepšie a reprodukciu zvuku ešte vylepšili. Okrem týchto zariadení uviedlo Sony aj nový soundbar, či vynovené mp3 prehrávače Walkman.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk