Autentické príbehy, nadčasové témy

Novinky z Las Vegas: Umývačka LG používa na umývanie paru

0

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v domácich spotrebičoch, predstavila novú generáciu umývačiek riadu. Tá na umývanie používa paru. Umývanie je tiché, ekologické a ešte lepšie, než u konvenčných umývačiek riadu.

Na výstave elektroniky CES 2012 v americkom Las Vegas predstavila spoločnosť LG novú generáciu umývačiek riadu s technológiou TrueSteamTM. Tá prináša ešte lepšie výsledky umývania za kratší čas a s nižšou spotrebou elektrickej energie. Nová umývačka je vybavená radom inovatívnych funkcií, ktoré zaisťujú plný komfort.

Z prieskumov vieme, že mnoho používateľov umývačiek niektorý riad opláchne, než ho vloží do umývacieho koša. To stojí čas a zbytočne sa spotrebuváva voda. Vďaka technológii TrueSteamTM nie je potrebné riad namáčať, aj zaschnuté jedlo sa bez problémov umyje. Navyše umývanie je úplne tiché, čo bolo doteraz u umývačiek úplne nevídané,“ hovorí Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

TrueSteamTM pracuje v troch krokoch: prenikaniu pary, pôsobenie a uvoľnenie nečistôt. Horúca para sa k riadu dostáva z tlakových trysiek, vďaka čomu má veľkú silu. Para pod tlakom preniká k zaschnutým zvyškom jedla a rýchlo ho namočí. Teplota i tlak pary sú riadené vstavaným generátorom, ktorý má dostatočný výkon pre odstránenie aj tých najodolnejších zvyškov potravín.

Pre riad vyžadujúci šetrné zaobchádzanie je určený špeciálny jemný program zanechávajúci bez poškodenia aj pamätny riad po babičke. Umývačka je duálna, to znamená, že je možné zvoliť i klasické umývanie vodou, naviac pre každý kôš je možné zvoliť inú intenzitu umývania. Vďaka tomu môžete umývať v hornom koši jemné poháre na šampanské a v dolnom koši hrnce s pripáleným jedlom. To šetrí vodu, energiu i čas.

Aby bolo možné riad naskladať čo najefektívnejšie a najrýchlejšie, tomu dopomáha unikátny systém EasyRackTM. Flexibilný systém naplno využíva priestor v koši tak, aby bolo jednoduché vložiť aj zložito tvarované misky, panvice alebo taniere. Každá rodina si môže kôš prispôsobiť tak, ako to vyhovuje jej skladbe riadu. Spodný kôš je vhodný predovšetkým pre väčší riad, ako sú hrnce alebo panvice, horný kôš je lepší pre poháre, skleničky alebo hrnčeky. Nechýba ani špeciálny nosič určený pre šálky na espresso a drobný riad. Tento tretí kôš je výškovo nastaviteľný, takže ho môžete prispôsobiť ako na malé hrnčeky, tak na dlhé šľahacie metly.

Za vysoký umývací výkon vďačí umývačka technológii LG Inverter Direct DriveTM. Táto pokročilá technológia motora prenáša do trysiek energiu s maximálnou efektivitou. LG Inverter Direct DriveTM zaisťuje, že umývačka významne pokoruje štandard ENERGY STAR® pre rok 2012. U energie o 17%, u spotreby vody dokonca o 40%. Umývačka, ktorá má štandard ENERGY STAR ® spotrebuje za rok 295 kWh elektrickej energie a 16 litrov vody na jeden umývací cyklus. Umývačka LG za jeden umývací cyklus spotrebuje iba 0,92 kWh a 9 litrov vody. Na motor s technológiou Inverter Direct Drive TM dáva LG záruku 10 rokov.

Ak s umývačkou nastanú problémy, príde na rad technológia LG Smart DiagnosisTM, vďaka ktorej možno zistiť problém pomocou inteligentného mobilného telefónu, prípadne cez operátora na telefónnej linke. Tým zákazník ušetrí za prípadný servis. Technológia LG LoDecibelTM sa stará o tichý chod umývačky. Vďaka špeciálnym izoláciám neprekročí hlučnosť umývačky za prevádzky 45 dB.

Words & Photos: LG One

www.lge.sk