Autentické príbehy, nadčasové témy

Nový LG V30 bude historicky prvým smartfónom s OLED fullvision displejom

0
Nový LG V30 bude historicky prvým smartfónom s OLED fullvision displejom

Nová vlajková loď spoločnosti LG Electronics (LG) bude prvým zariadením vybaveným plastovým OLED displejom FullVision. Medzi ďalšie vylepšenia modelu V30 patrí grafické prostredie UX 6.0+, ktoré ponúka viac možností individuálneho nastavenia, duálny fotoaparát so sklenenými šošovkami, či unikátne zabezpečovacie prvky.

 

„Odbornosť v oblasti OLED je už dlho jednou z kľúčových predností spoločnosti LG a táto technológia bola vždy považovaná za potenciálnu pridanú hodnotu smartfónov. Domnievame sa, že v situácii, keď sa konkurencia na globálnom trhu smartfónov neustále zostruje, je ten pravý čas zaviesť do našich mobilných zariadení práve OLED displeje,“ hovorí Andrea De Sousa z pobočky LG.

Model V30 vychádza zo stratégie, ktorá začala s modelom LG G6 a pokračuje smartfónom LG Q6. S LG G Flex 2 z roku 2015 je tento smartfón dôkazom toho, že spoločnosť LG sa chystá rozšíriť svoje vedenie v technológii OLED od prémiových televízorov po špičkové mobilné zariadenia. Okrem tenkého profilu a vynikajúceho obrazu sú OLED displeje v smartfónoch ideálne pre aplikácie v oblasti virtuálnej reality, čo je jedna z hlavných oblastí rastu tohto odvetvia.

Pre zákazníkov, ktorí uprednostňujú väčší displej, ale vyhýbajú sa veľkým telefónom, ktoré sa zle držia v jednej ruke, je displej FullVision kľúčovým prvkom v trende minimalizmu skosených hrán u smartfónoch. S uhlopriečkou šiestich palcov bude FullVision OLED displej najväčšou obrazovkou spoločnosti v priebehu štyroch rokov, pričom samotné telo smartfónu bude menšie ako u minuloročného LG V20. Keďže horná a spodná skosená hrana boli oproti tomuto modelu zmenšené o 50 percent, bolo logo LG premiestnené zo spodnej časti displeja na zadnú stranu telefónu, aby bola maximalizovaná zobrazovacia plocha displeja.

 

Fotoaparát LG V30 zaujme praktickým využitím aj kvalitou

Nové grafické prostredie UX 6.0+ bolo optimalizované pre ešte lepšiu prácu s displejom 18:9 OLED FullVision a zároveň ponúka viac možností prispôsobenia pre intuitívnejšie ovládanie. Duálny fotoaparát navyše disponuje clonou F1.6 a sklenenou šošovkou.

Fotoaparát modelu V30 znižuje skreslenie okrajov pri snímaní širokouhlých záberov o jednu tretinu v porovnaní s fotoaparátom modelu V20, čo je ideálne pre fotografovanie skupinových selfie, priestranných interiérov a rozľahlých krajín.

Napriek všetkým vylepšeniam sa podarilo zadnú kameru zmenšiť o 30%. Špeciálne užívateľské prostredie fotoaparátu s laserovým zaostrovaním a optickou a elektronickou stabilizáciou obrazu robí V30 rovnako praktickým a pohodlným smartfónom pre fotoamatérov rovnako ako u jeho predchodcu.

 

Text a fotografie: LG / Nydrle

 

www.lge.sk