Autentické príbehy, nadčasové témy

Nový rozmer svetla

0

Nový rozmer svetla

Spojenie dvoch na prvý pohľad rozdielnych svetov. Svetov prestížnych spoločností Swarovski a Vibia. Také sú svietidlá Loop, ktorých dizajn navrhla španielska spoločnosť CuldeSac. Prémiová kvalita je garantovaná práve spojením Swarovskeho a Vibie, je základným znakom svietidiel Loop. Tie sú dôkazom toho, že aj svetlo môže byť umením.

Loop predstavuje dokonalý svetelný efekt a najvyspelejšiu technológiu v jednom.  Loop nie je klasickou „lampou“ a jeho účelom nie je iba stroho osvetľovať interiér. Jeho dizajn a prirodzené, priam priateľské dizajnové línie umožňujú „hrať sa“ s jeho umiestnením v priestore a vytvárať tak úžasné umelecké kompozície tieňov. Jednoducho – je to hra so svetlom. Interiérovým dizajnérom slúži ako unikátny prvok na „doladenie“ interiéru. Každá zmena jeho polohy znamená novú kompozíciu a hru svetla atieňov.

Prítomnosť takého prvku v interiéri, akým je svietidlo Loop, znamená zvýšenie jeho flexibility o 100 percent. Zároveň otvára dizajnérom dvere do nových dimenzií – interiér môžu meniť podľa požiadavky klienta tak často, ako len chce.

Vizuálna flexibilita a zachytávanie vnútornej konzistencie. Také sú svietidlá Loop z pohľad použitých materiálov. Výrobca zvolil  Crystal Fabric od Swarovskeho a bielou farbou potiahnutý hliník. Zdrojom svetla sú dve vysoko energeticky efektívne LED diódy. Crystal Fabric je špeciálna, flexibilná membrána pokrytá obrovským množstvom guľatých kryštálov (asi milión kusov na meter štvorcový). Dizajn svietidiel navrhla renomovaná španielska spoločnosť CuldeSac.

NIPOS             Photos: Culdesac Press

www.culdeSac.es