Autentické príbehy, nadčasové témy

Nový výkonný a kreatívny riaditeľ v BCBG Max Azria

0
Nový výkonný a kreatívny riaditeľ v BCBG Max Azria

Nedávno spoločnosť  BCBG Max Azria Group, LLC oznámila vymenovanie Bernda Kroebera za výkonného viceprezidenta a kreatívneho riaditeľa. Na poste tak vystriedal manželku zakladateľa Maxa Azriu – Lubov Azria.

 

Bernd Kroeber bude viesť kreatívnu stratégiu BCBG Max Azria, Herve Leger a BCB Generation. Ako súčasť svojej úlohy tvorivého riaditeľa bude dohliadať na všetky aspekty dizajnu. Predstaví sa priamo Martymu Staffovi, dočasnému výkonnému riaditeľovi. Kroeber bude debutovať na jar v roku 2018 svojou prvou kolekciou pre BCBGMAXAZRIA, na ktorú sa fanúšikovia tejto značky nesmierne tešia.

Bernd Kroeber pracuje  v spoločnosti BCBG Max Azria od roku 2007, kde pôsobil ako viceprezident pre dizajn línie BCBGeneration.

Som potešený, že môžem privítať Bernda ako nášho nového kreatívneho riaditeľa. Prináša kreatívnu estetiku, ktorá s rešpektom spĺňa nadčasové prvky s úplným rešpektom a ocenením DNA BCBG,“ povedal Marty Staff a dodal: „tešíme sa na jeho návrhy a schopnosť budovať na pevnom základe a ďalej ho rozvíjať, aby sme vo všetkých oblastiach podnikania využili náš plný potenciál.

Kroeber: „Je mi cťou, že môžem pracovať ako kreatívny riaditeľ BCBG Max Azria a poskytovať svoju víziu tejto legendárnej značke, ktorá sa neustále vyvíja. Teším sa na spoluprácu s naším výkonným tímom a našimi globálnymi obchodnými partnermi, ktorí prinášajú dnešnému spotrebiteľovi súčasnú modernú módu.“

V spojitosti so značkou Max Azria sme položili niekoľko otázok Romane Škamlovej, riaditeľke BCBG na Slovensku.

Pre tých, ktorí navštívili USA a svoju pozornosť zamerali na módne značky, nie je meno Max Azria neznáme. Určite však v Európe a v našich končinách nepatrilo k tým najznámejším, a ak k tomu doplníme písmenká BCBG Max Azria, tak určite mnohí mali nad čím premýšľať. Prečo ste sa rozhodli práve pre túto značku a jej umiestnenie na slovenský trh?

BCBG MAXAZRIA patrila a stále patrí medzi moje obľúbené značky. Myslím, že je to výborná kombinácia kvalitnej a nadčasovej módy s dostupnou cenou.

Čiže, moje nadšenie z tejto značky sa skĺbilo aj s jej biznisovou stránkou. BCBG je prémiová značka, ktorá na Slovenskom módnom trhu zaplnila istú medzeru a za rok jej pôsobenia sa etablovala medzi najpredávanejšie. Naša klientela sa každým mesiacom rozrastá, z čoho sa tešíme a robíme všetko pre maximálnu spokojnosť našich zákazníčok.

(Možno by nebolo zlé v súvislosti s prvou otázkou vysvetliť, čo sa ukrýva za písmenami BCBG.)

BCBG MAX AZRIA je síce americká značka, no BCBG je skratka parížskeho slangu „Bon Chic Bon Genre“ –  v preklade „dobrý štýl, dobrý postoj“. A Max Azria je meno zakladateľa a donedávna aj dizajnéra BCBG.

 

Ako ste zareagovali na skutočnosť, že samotný zakladateľ Max Azria už dlhšiu dobu (od júna 2016) nevedie svoj biznis? Prejavil sa jeho odchod na chode samotnej značky alebo, naopak, stav značky sa posilnil?

Po jeho odchode prebrala žezlo jeho manželka Lubov Azria, ktorá sa stala šéfdizajnérkou. V marci tohto roku však bola odvolaná z funkcie a na jej miesto nastúpila nová mladá krv v podobe talentovaného návrhára Bernda Kroebera, ktorý dodal BCBG novú šťavu. Myslím, že to bolo dobré rozhodnutie a značke to prinesie pozitíva. Veľmi sa tešíme na prvú kolekciu, s ktorou bude debutovať na jar 2018.

 

PRESS / Peter Fritz

Foto: Press

 

www.bcbg.com