Autentické príbehy, nadčasové témy

O čom snívajú v Ománe?

0

O čom snívajú v Ománe?

Vychutnajte si vo Fou Zoo obľúbené kombinácie sultánov a šejkov. Michal Konrád, šéfkuchár Fou Zoo, prémiovej reštaurácie roka na Slovensku, prednedávnom prijal pozvanie na hosťovanie vo vychytenej reštaurácii Sense of the Edge v luxusnom rezorte Six Senses Zighy Bay v tajuplnom Ománe.

Okrem toho, že sa mu podarilo očariť tamojšiu náročnú klientelu svojím kulinárskym umením, načerpal množstvo nových inšpirácií, podnetov a nápadov. Netradičné kombinácie chutí a vôní tajomného arabského sveta si môžete teraz vychutnať aj Vy.
Len počas troch večerov, od stredy 6. marca do piatku 8. marca sa vo Fou Zoo prenesieme z Ďalekého východu na ten Blízky.

Päťchodové menu bude začínať ľahkou batatovou polievkou s jemnou repovou penou a koriandrovým prachom. Podáva sa s tradičným čerstvo napečeným arabským chlebom prevoňaným kardamonom a feniklom.

Za tým budú nasledovať vychytené tigrie krevety marinované v šafrane, arabskej zmesi korenia Sumacu a oleji z hroznových jadierok. Podávajú sa s nezabudnuteľným kuskusom a cukrovým hráškom, v sprievode červenej cibuľky naloženej v čučoriedkovom náleve s homárovým vývarom.

Ako hlavný chod Vás čakajú neuveriteľne jemné a mäkké jahňacie kotlety sous vide so zaúdeným cesnakom a tymiánom. Krustu im tvorí koriander so zmesou píniových orieškov, pistácii a mandlí. Lahôdku dopĺňajú sladkasté tóny petržlenovo datľového pyré s vareným feniklom.

Predezert tvorí typická arabská kombinácia granátového jablka, drvených pistácií a jogurtového snehu. Aranžmán je však typickejší pre aktuálne počasie než pre arabský poloostrov. Chuťovka má totiž tvar dvoch snehuliakov na snehu.

A na záver sa môžete tešiť na teplý datľovo-hruškový koláčik s rafinovanou šafránovou zmrzlinou a hustou karamelovou omáčkou s príchuťou pravej arabskej kávy.

A ako to už býva vo Fou Zoo na podobných akciách zvykom, bude pravdepodobne plno, tak Vám odporúčame čo najskoršiu rezerváciu.

Viac informácii:
http://www.fouzoo.sk
http://www.facebook.com/FOUZOO

VIDEO